30.06.2022 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vojna na Ukrajine prievidzský potravinársky závod vo veľkej miere neovplyvnila

Vojna na Ukrajine prievidzský potravinársky závod firmy Nestlé Slovensko vo veľkej miere neovplyvnila. Spoločnosť zaznamenala mierne zvýšenie dopytu, veľký výpadok surovín sa jej nedotkol.

 "Z pohľadu objemu výroby spoločnosť nezaznamenala výrazné zvýšenie dopytu, i keď mierne tam bolo, možno aj z dôvodu paniky ľudí. Náš vývoz je hlavne orientovaný na strednú a západnú Európu," uviedol vo štvrtok riaditeľ prievidzského závodu Dušan Ďurdík.
      Spoločnosť podľa neho musela v nadväznosti na suroviny riešiť nejaké vzniknuté situácie, no všetky suroviny, ktoré používala, používa i naďalej. "Nemáme s nimi žiadny výrazný problém," doplnil.    
      Potravinársky koncern Nestlé Slovensko vlani dosiahol tržby na úrovni 216,6 milióna eur, jeho zisk predstavoval 9,353 milióna eur. Oproti roku 2020 stúpli tržby spoločnosti o 12 percent a zisk o 17 percent.
      Tržby domácej produkcie závodu v Prievidzi boli vlani na úrovni 89,7 milióna eur. Závod aktuálne vyrába približne 677 produktov, pričom 90 percent produkcie smeruje na zahraničné trhy. Najväčší objem výroby predstavujú bujóny, a to 51 percent. Nasledujú dochucovacie zmesi (35 percent) a dehydrované polievky a cestovinové pochúťky (13 percent).
      "Za posledné dva roky sme zvýšili objem výroby o približne 50 percent, namiesto 20.000 ton vyrábame viac ako 30.000 ton. Hlavný nárast je v oblasti výroby bujónov," pripomenul Ďurdík.  
      Pandémia nového koronavírusu sa podľa neho dotkla i prievidzského závodu. "V období pandémie sme vyrábali naplno, mávali sme v minulosti i slabšie sezóny, čo teda v dobe pandémie neplatilo," dodal.  
      Prievidzský závod v súčasnosti zamestnáva 626 ľudí.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down