20.10.2023 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyhodnocovaniu žiadostí o podpory pomáhajú geotagované fotografie

Z celkového počtu 5000 žiadateľov o podporu na poľnohospodársku plochu, ktorí boli vyzvaní na reakciu, až 4747 zaslalo geotagovanú fotografiu.

V piatok o tom informovala Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA). Takéto fotografie posielajú žiadatelia v prípade, že informácia o ploche nezodpovedá skutočnosti. Žiadatelia o podporu takto môžu preukázať reálny stav, respektíve si upraviť svoju žiadosť tak, aby bola v súlade so stavom plochy.
        "Som rád, že sa obavy z tejto novinky nepotvrdili a prax opäť ukázala, že žiadatelia prácu s AMS (systém plošného monitorovania plôch) zvládli. Vďaka tomu budeme vedieť žiadosti vyhodnotiť jednoduchšie, a teda aj rýchlejšie," uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.
        PPA eviduje 28.703 plôch z celkového počtu 31.000 s aspoň jednou fotografiou. Počet fotiek, ktoré eviduje, je 64.726. Tieto geotagované fotografie bude PPA teraz vyhodnocovať, predpokladaný termín ukončenia vyhodnocovania je 30. november tak, aby v decembri mohli dostávať žiadatelia peniaze na svoje účty.
        Väčšina žiadateľov zvládla novinku zasielania geotagovaných fotografií bez väčších problémov. PPA s nimi komunikovala a zlepšovala systém tak, aby im zasielanie čo najviac uľahčila. PPA dodala, že vyhodnocovanie zaslaných geotagovaných fotografií odhalilo aj prvé snahy o nekorektné údaje. Napríklad keď žiadateľ odfotil iba časť dielu – pozemku, kde zrealizoval nejakú agro-operáciu, pričom satelitné snímky Sentinelu, ktoré má agentúra k dispozícii, ukazujú, že zvyšok dielu nebol nijakým spôsobom obhospodarovaný. Snímky sú súčasťou prílohy.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down