05.02.2024 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobcovia sa môžu opäť uchádzať o pridelenie Regionálnej značky Hont

Občianske združenie Zlatá cesta so sídlom v Prenčove v okrese Banská Štiavnica hľadá ďalších výrobcov a remeselníkov, ktorí majú záujem o udelenie značky Regionálny produkt Hont.

V pondelok vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky, ktorá je určená pre výrobky.
        "Aktuálne je držiteľom certifikátov Regionálny produkt Hont celkom 57 subjektov z oblasti služieb, remeselnej výroby a výroby potravín," priblížila pre TASR manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Zlatá cesta Janka Bačíková. Dodala, že v priebehu tohto roka združenie vyhlási ešte výzvu určenú pre poskytovateľov služieb.
        Regionálna značka, udeľovaná fyzickým a právnickým osobám, má podporiť miestnych producentov, ktorí v tomto prírodne hodnotnom, zdravom území hospodária tradične a v súlade so záujmami ochrany prírody. Producentom prináša propagáciu doma i mimo hraníc Hontu, účasť na rôznych akciách v kraji a v rámci celej SR.
        Záujemcovia o jej pridelenie môžu žiadosti v tlačenej forme predložiť v kancelárii Miestnej akčnej skupiny Zlatá cesta so sídlom v Prenčove a to od 21. do 27. marca. Bližšie informácie, ako aj formulár žiadosti nájdu na internetovej stránke združenia.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down