11.08.2015 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavu Agrokomplex v Nitre doplní vyše 200 sprievodných podujatí

Približne 100.000 návštevníkov očakávajú organizátori poľnohospodárskej výstavy Agrokomplex, ktorá sa bude konať v Nitre od 20. do 23. augusta. Podľa slov riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra Eduarda Krcha sa 42. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy bude rozkladať takmer na 100 hektároch.
„Z hľadiska návštevnosti i celkovej plochy je to najväčšia výstava na Slovensku. Okrem hlavného programu sa počas štyroch dní budú konať aj rôzne tematické výstavy a podujatia. Celkovo pôjde takmer o 250 sprievodných akcií, medzi ktorými sú aj kultúrne vystúpenia i odborné semináre a konferencie,“ konštatoval Krcho na dnešnej tlačovej konferencii v Nitre.

Ako pripomenul, k najvýznamnejším podujatiam Agrokomplexu patrí už tradične Národná výstava hospodárskych zvierat, podujatie Regióny Slovenska, družstevná kontraktačno-predajná výstava COOEXPO, Živnostenské trhy, podujatie Čaro vidieka - čaro domova, Dni poľa, Farmárske trhy, Dožinky, Gazdovský dvor i súťaže Ovocie roka, Zelenina roka, Torta roka a Celoslovenská amatérska súťaž v aranžovaní kvetov.
Podľa slov obchodného manažéra š. p. Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra Miroslava Halma záujem vystavovateľov i návštevníkov o medzinárodnú poľnohospodársku a potravinársku výstavu v posledných rokoch rastie. „Tento rok sa nám podarilo zabezpečiť zaplnenie plochy s poľnohospodárskymi strojmi takmer do maxima. Vlani bolo na Agrokomplex prihlásených 527 vystavovateľov. Tento rok je ich do dnešného dňa 525 a treba povedať, že každým dňom sa prihlasujú dvaja - traja ďalší. Výstavná plocha tiež rastie. V roku 2014 zabrali vystavovatelia 31.247 štvorcových metrov a tento rok už 31.842 štvorcových metrov,“ uviedol.
Súčasťou Agrokomplexu je už tradične aj odovzdávanie ocenení najlepším poľnohospodárom a potravinárom. Podľa slov generálnej riaditeľky Sekcie potravinárstva a obchodu na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zuzany Nouzovskej získa Značku kvality SK rekordných 202 výrobkov. Odovzdaných bude aj 15 cien Zlatý kosák, ocenenie Šampión výstavy, cena za najlepšiu samostatnú expozíciu, cena pre účastníkov Národnej výstavy hospodárskych zvierat i ocenenie Top výrobok roku 2015. Okrem toho budú udelené aj vyznamenania najlepším pracovníkom rezortu pôdohospodárstva.
„Z pohľadu ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka je výstava Agrokomplex nosnou výstavou. Je to najväčšia rezortná výstava na Slovensku. Poľnohospodárstvo a potravinárstvo na Slovensku zabezpečujú potravinovú sebestačnosť a výživu. Je našou povinnosťou informovať, ako sa sektor vyvíja, aké sú novinky. Dôležité sú aj veda a výskum, ktoré sa tu tiež budú prezentovať. Myslím si, že táto výstava daný účel splní a naozaj poskytne návštevníkovi komplexný prehľad o stave a perspektívach pôdohospodárstva i nášho potravinárstva,“ dodala.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down