31.03.2020 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výzva študentom SPU v Nitre

Pomôžme nášmu poľnohospodárskemu a potravinárskemu priemyslu! Buďme súčinní s obchodmi s potravinami!

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa pridáva k iniciatíve, ktorú odštartovala Potravinárska komora Slovenska a Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska. Jej myšlienkou je pomôcť pri nedostatku pracovných síl v potravinárskom priemysle. K tejto iniciatíve sa postupne pridali aj ostatné priemyselné zväzy a združenia na čele so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

Rovnako sme pristúpili k dohode so Zväzom obchodu a Slovenskou alianciou moderného obchodu, ktorí komunikujú v záujme obchodníkov s potravinami a majú podobné problémy so zamestnaneckými kapacitami.

Prísne opatrenia na zabránenie šírenia pandémie koronavírusu COVID-19 na jednej strane obmedzili ubytovacie a stravovacie zariadenia pôsobiace v cestovnom ruchu, na druhej strane potravinárske podniky zápasia s poklesom počtu pracovnej sily, pričom im narastajú objednávky zo strany obchodných sietí.

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa preto otvorene hlási k tejto iniciatíve, a v týchto zložitých časoch chce byť aktívna aj pomocou svojej študentskej kapacity. Študenti tak môžu svojou osobnou angažovanosťou pomôcť v zabezpečovaní dostatočného množstva potravín pre nás všetkých, v rámci svojej povinnej praxe.

Verím, že aj touto iniciatívou SPU v Nitre preukáže dôležitosť a opodstatnenosť štúdia v daných pôdohospodárskych a potravinárskych odboroch.

Klaudia Halászová, rektorka SPU v Nitre

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down