11.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výzva 4.1 je aj pre malých farmárov

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejnila 31. januára 2022 na svojej webovej stránke Výzvu č. 52/PRV/2020 podopatrenie 4.1., ktorá dáva poľnohospodárom získať finančné prostriedky vo výške 110 miliónov EUR. Žiadatelia môžu podávať svoje žiadosti o nenávratný finančný príspevok v termíne od 1. 3. 2022 do 31. 5. 2022.

Čerpanie finančných prostriedkov z výzvy bude možné na investície do výstavby, rekonštrukcie, či modernizácie objektov, taktiež na obstaranie technologického vybavenia vrátane strojov a náradia. Investície taktiež môžu smerovať do zlepšenia odbytu a zníženia záťaže na životné prostredie.

Výzva je určená tak pre veľkých ako aj malých poľnohospodárov. Tí si môžu vybrať  nezávisle zo siedmich oblastí:

Špeciálna rastlinná výroba
 Špeciálna rastlinná výroba - malí poľnohospodári
 Živočíšna výroba
 Živočíšna výroba - malí poľnohospodári
 Skladovacie kapacity pre produkciu špeciálnej rastlinnej výroby
 Špeciálna rastlinná výroba – Projekty do 80 tisíc EUR
 Živočíšna výroba – Projekty do 80 tisíc EUR

Výber oblasti nie je podmienený čerpaním väčšej sumy a poľnohospodár si môže napríklad vybrať samostatnú oblasť, v ktorej bude žiadať sumu iba do 80 tisíc EUR.

Generálny riaditeľ Jozef Kiss tiež vyzval poľnohospodárov, aby sa prehlásili z výzvy č. 50/PRV/2020 do novovyhlásenej výzvy. Motivovať ich k tomu má zvýšené stropovanie v prípade malých projektov zo 60 tisíc EUR na 80 tisíc EUR a tiež rýchlejšie vyplatenie finančných prostriedkov, keďže PPA ich začne vyplácať už v tomto roku.

Proces obstarávania bude realizovaný elektronicky prostredníctvom aplikácie JOSEPHINE. Pre jednoduchšie používanie aplikácie zverejnila PPA aj inštruktážne videá s návodmi na stránke www.apa.sk.

(PPA)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down