13.11.2013 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z EPFRV sa bude v SR uplatňovať maximálna výška podpory 75 %

Vládny kabinet by mal na svojej stredajšej (13. 11.) schôdzi prerokovať Stratégiu financovania štrukturálnych fondov, Kohézneho fondu a Európskeho fondu pre námorné a rybné hospodárstvo pre programové obdobie 2014 a 2020, rozšírenú o Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka (EPFRV).

"V nadväznosti na vývoj negociácií k návrhu nariadení Európskeho parlamentu a Rady o podpore rozvoja vidieka prostredníctvom EPFRV bola v porovnaní s návrhom Európskej komisie v rámci úprav mandátu Rady na trialóg upravená maximálna výška podpory z EPFRV pre menej rozvinuté regióny z 75 % na 85 %. V SR sa však bude uplatňovať maximálna výška podpory pre menej rozvinuté regióny vo výške 75 %," uviedol vo vládnom materiáli jeho predkladateľ - Ministerstvo financií (MF) SR.
Časti týkajúce sa pravidiel financovania EPFRV nemajú podľa rezortu financií vplyv na pravidlá financovania ostatných Európskych štrukturálnych a investičných fondov a boli vypracované v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. "Zároveň bola do materiálu doplnená možnosť pre relevantných prijímateľov dobrovoľne sa podieľať vyššou spoluúčasťou na financovaní projektu z vlastných zdrojov," dodalo MF SR.
Stratégia financovania Európskych štrukturálnych a investičných fondov pre programové obdobie 2014 až 2020 predstavuje základný dokument pre prípravu finančných plánov operačných programov programového obdobia 2014 až 2020.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down