18.11.2014 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za kvalitu treba zabojovať

Spearhead International obhospodaruje viac ako 80-tisíc hektárov poľnohospodárskej pôdy v Krajinách Európy ako Anglicko, Poľsko, Česká republika, Rumunsko a Slovensko. Na Slovensku do koncernu tohto medzinárodného poľnohospodárskeho gigantu patria tri spoločnosti – Radar s.r.o. Poľnofarma Zbehy, Green Point, spol. s.r.o. a najnovšie aj Poľnohospodárske Družstvo Podhorany. Na čele trojice podnikov stojí Alejandro Figueroa, pôvodom z Chile, ktorý sa rozhodol stráviť kus svojho života u nás na Slovensku.

Na začiatku jeho slovenského príbehu stála malá farma starých rodičov v Chile, ktorí ho k poľnohospodárstvu viedli od malička. Mladý Alejandro už od útleho detstva vedel čím chce byť. Aj preto vo veku 19 rokov opustil svoju rodnú krajinu a išiel si plniť svoj sen do Nemecka. Aj keď žiť a pracovať v cudzej krajine nie je jednoduché, A. Figueroa má v porovnaní so slovenskými poľnohospodármi, dá sa povedať jednu veľkú výhodu. On sa tu na rozdiel od svojich slovenských kolegov poľnohospodárov nenarodil, ale Slovensko si vybral sám.

„Vždy som chcel študovať poľnohospodárstvo, ale v Chile, keď nemáte peniaze je to dosť náročné. Keďže sme mali príbuzných v Nemecku, mal som možnosť študovať v tejto krajine,“ začína svoje rozprávanie konateľ spoločnosti, ktorému sa nemecký systém štúdia založený na tom, že študent žije na farme a raz do týždňa chodí do školy veľmi páčil. Po skončení vysokej školy s titulom poľnohospodára sa zamestnal na farme špecializovanej na živočíšnu výrobu, kde ako s úsmevom zaspomínal, majiteľovi v žilách namiesto krvi kolovalo mlieko. A hoci mal vždy veľmi blízko k zvieratám, až práca na druhej farme, kde spoznal výhody odvetvia rastlinnej výroby určili jeho ďalšie smerovanie.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down