01.07.2021 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za novú prezidentku Zväzu obchodu SR zvolili Nadeždu Machútovú

Za novú prezidentku Zväzu obchodu (ZO) SR bola zvolená Nadežda Machútová. Ako ďalej informovala Ľubica Schulczová, generálna sekretárka zväzu, obchodníci združení v najväčšej obchodníckej organizácii na Slovensku jej dali dôveru na stredajšom (30. 6.) hodnotiacom a volebnom valnom zhromaždení.

Prvým viceprezidentom zväzu zostáva Pavol Konštiak, za viceprezidentov boli zvolení Miroslav Labaš a Pavol Mikušiak. Valné zhromaždenie zvolilo na ďalšie obdobie tiež 14-členné predstavenstvo a päťčlennú dozornú radu.
Machútová podľa Schulczovej pôsobila takmer dve desaťročia ako ústredná riaditeľka Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI). Vyštudovala na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského a Fakulte práva na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave.
Schulczová dodala, že ZO SR sa počas uplynulého štvorročného volebného obdobia priamo alebo nepriamo  podieľal na príprave a pripomienkovaní niekoľkých desiatok návrhov zákonných predpisov upravujúcich podnikateľské prostredie pre podnikateľov v obchode.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down