25.07.2018 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zabojujeme za lepšie ohodnotenie veterinárnych a potravinových inšpektorov

Agrorezort v súčasnosti nemá dostatok finančných prostriedkov na riešenie zlej situácie v odmeňovaní pracovníkov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR a ňou riadených organizácií. Pri tvorbe rozpočtu na rok 2019 však bude bojovať za lepšie ohodnotenie veterinárnych a potravinových inšpektorov. Pre TASR to uviedol Michal Feik z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Ministerstvo podľa neho dlhodobo upozorňuje na podpriemerné mzdové ohodnotenie zamestnancov ŠVPS a ňou riadených organizácií. "Agrorezort pri tvorbe štátneho rozpočtu pravidelne požaduje navýšenie mzdových prostriedkov vrátane zvýšenia počtu zamestnancov," zdôraznil s tým, že je to dôležité aj z pohľadu zvyšujúcich sa nárokov na veterinárne a potravinové kontroly, pričom ide aj o bezpečnosť spotrebiteľov.
MPRV však podľa neho v súčasnosti nemá dostatok financií na riešenie nepriaznivej situácie v odmeňovaní týchto pracovníkov. "Opätovne budeme bojovať za lepšie ohodnotenie veterinárnych a potravinových inšpektorov aj pri tvorbe rozpočtu na rok 2019," uistil Feik.
MPRV tak reagovalo na kritiku Slovenského odborového zväzu verejnej správy a kultúry (SLOVES), ktorý upozornil na nevyhnutnosť riešenia súčasného stavu odmeňovania zamestnancov regionálnych veterinárnych a potravinových správ (RVPS) a Ústavu štátnej kontroly veterinárnych biopreparátov a liečiv (ÚŠKVBL).
Na tento účel zorganizovali aj petíciu Za dôstojné platy, žiaden posun vo veci riešenia zlej finančnej situácie však doposiaľ nenastal. Uviedli to odborári v liste zaslanom TASR. "Z dôvodu neadekvátneho ohodnotenia zamestnancov sa táto práca stáva všeobecne neatraktívnou, čo sa prejavuje aj odlevom súčasných zamestnancov a malým záujmom o túto prácu zo strany vysokoškolsky vzdelaných mladých ľudí," upozornili s tým, že riešenie tohto stavu by sa malo stať prioritou vedenia ŠVPS aj agrorezortu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down