24.09.2019 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zákon o ekologickej agrovýrobe zavedie previerku predpokladov žiadateľa

Zákon o ekologickej poľnohospodárskej výrobe je zavedenie vstupného preverenia predpokladov na ekologickú poľnohospodársku výrobu u žiadateľa, ktorý chce začať vykonávať ekologickú poľnohospodársku výrobu, a to ešte pred jeho povinným zaregistrovaním na kontrolnom ústave.

Vyplýva to z návrhu legislatívnej normy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Účinnosť by mal zákon nadobudnúť 1. januára 2021.
"Návrh zákona ustanovuje orgány štátnej správy v oblasti ekologickej poľnohospodárskej výroby, určuje príslušný orgán pre ekologickú poľnohospodársku výrobu v Slovenskej republike podľa euronariadenia," priblížil v dôvodovej správe agrorezort.
Podľa MPRV SR návrh zákona súčasne upravuje povinnosti prevádzkovateľov ekologickej poľnohospodárskej výroby, povinnosti inšpekčných organizácií, ako aj označovanie produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby logom Európskej únie a grafickým znakom ekologickej poľnohospodárskej výroby, uvedeným v prílohe návrhu zákona.
MPRV SR vypracovalo návrh zákona v spolupráci s Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom poľnohospodárskym (ÚKSÚP) v Bratislave na účely vykonania nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2018/848 z 30. mája 2018 o ekologickej poľnohospodárskej výrobe a označovaní produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down