18.07.2014 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zamerali sa na herbicídne ošetrenia

Na Celoslovenských dňoch poľa nemohla chýbať ani spoločnosť Arysta LifeSciences Slovakia s.r.o., ktorá predstavila svoj pohľad, ako by mala v tomto roku vyzerať správne zvolená a načasovaná ochrana a výživa rastlín.

„Máme tu šesť variantov ucelených technológií pestovania ozimnej pšenice. Počnúc morením osiva biostimulátorom Atonik, cez herbicídnu, fungicídnu a insekticídnu ochranu pšenice prípravkami spoločnosti Arysta. Do pokusov sme zaradili široký sortiment listových hnojív, stimulátorov rastu vyrobených z morských rias a mikrogranulovaných štartovacích hnojív. Tri varianty v kukurici sú zamerané na herbicídnu ochranu a výživu mikrogranulovaným štartovacím hnojivom Radistart Standard . Mali sme založené aj dva varianty herbicídnej ochrany slnečnice, tie však boli do značnej miery poškodené zverou. Z toho dôvodu sme ich pred výstavou museli zlikvidovať, tak ako aj susední vystavovatelia“ spresnil Ing. Gabriel Villár, výkonný riaditeľ spoločnosti.

Arysta LifeScience Slovakia s.r.o. sa na poľných dňoch zamerala na herbicídne ošetrenia pšenice, či už na jeseň alebo na jar. Pokusy pokračovali ukážkou fungicídnych zásahov a jarnou aplikáciou stimulátorov. Biostimulátor Atonik snáď nikomu netreba predstavovať. Z jesenných herbicídov v pšenici to bola ukážka pôsobenia kombinácie prípravkov Pledge 50 WP a Calipuron 500 SC, proti dvojklíčnolistovým burinám a metličke. Overeným prípravkom z portfólia spoločnosti proti dvojklíčnolistovým burinám používaný na jar je širokospektrálny 3-zložkový herbicíd Optica Trio.

Spoločnosť sa tiež sústredila na zvládnutie fungicídnej ochrany trojicou prípravkou Rondo - systémový prípravok, špeciálne vyvinutý proti múčnatke, Sparta – fungicíd proti hubovitým chorobám a Banko – kontaktný fungicíd, špecialista proti septoriózam a škvrnitostiam na obilninách.

Výstavu označil G. Villár v mnohých smeroch za užitočnú, ktorá demonštruje progresívne a účinné riešenia, ktoré si môže poľnohospodárska prvovýroba osvojiť. Pestovatelia, ktorí na polia v Dvoroch nad Žitavou po oba dni zavítali mali možnosť vidieť nielen účinky konkurenčných prípravkov na jednom mieste, ale aj porovnať, ako sa tieto správajú v jednotlivých rokoch. Každý rok je iný a aj jednotlivé kombinácie sú jeden rok viac, iný zasa menej preukazné.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down