10.07.2023 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zástupcovia poľovníkov a vlastníkov lesov rokovali o novele zákona o poľovníctve

Zástupcovia poľovníkov a vlastníkov lesov rokovali o legislatívnych prioritách novely zákona o poľovníctve. Informoval o tom hovorca Slovenskej poľovníckej komory (SPK) Alojz Kaššák.

Spresnil, že na záver odborných a spoločenských podujatí organizovaných poľovníckou samosprávou v rámci mesiaca poľovníctva a ochrany prírody zvolal prezident SPK spoločné rokovanie zástupcov SPK, Slovenského poľovníckeho zväzu a petičného výboru petície Poľovníctvo má zmysel s predstaviteľmi Únie regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska.
        Cieľom bolo podľa neho prerokovať východiská spoločných stanovísk pre formuláciu priorít legislatívneho zámeru novelizácie zákona o poľovníctve, ako aj vykonávacej vyhlášky, ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve a dohodnúť rámce ďalšej vzájomnej spolupráce.
        Účastníci rokovania sa podľa Kaššáka zhodli, že je vzhľadom na politické a spoločenské turbulencie potrebné hľadať zhodu medzi relevantnými zástupcami vlastníkov poľovných pozemkov a užívateľov poľovných revírov.
        Zúčastnení sa podľa jeho slov na rokovaní zhodli napríklad aj na tom, že obhospodarovanie štátnych revírov by sa malo vykonávať len vlastnými zamestnancami štátneho podniku Lesy SR a sprísňovanie pravidiel výkonu práva poľovníctva by malo byť v réžii správ národných parkov.
        Dodal, že SPK plánuje osloviť aj zástupcov vlastníkov poľnohospodárskych pozemkov, správcov lesného majetku štátu, mestské, obecné a cirkevné lesy, vybrané obce a mestá a ďalšie vybrané organizácie a inštitúcie s cieľom zosúladiť požiadavky tak, aby bol legislatívny zámer zmeny poľovníckej legislatívy akceptovateľný pre väčšinu z nich.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down