11.04.2018 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zástupcovia štátu sa stretnú s poškodenými farmármi

Hľadanie riešení pre poškodených farmárov z východného Slovenska bude predmetom štvrtkového (12.4.) stretnutia poľnohospodárov so zástupcami štátu v Košiciach. Informoval o tom Michal Feik z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR).

Agrorezort stretnutie organizuje v súvislosti s medializovanými informáciami i protestami farmárov na východnom Slovensku. "Našim cieľom je identifikovať prípadné problémy a hľadať riešenia pre farmárov týkajúcich sa najmä nájmu a obhospodarovania poľnohospodárskej pôdy," spresnila vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS).
Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok v Košiciach a zúčastnia sa ho zástupcovia MPRV SR, Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), Slovenského pozemkového fondu (SPF), ako aj Krajského riaditeľstva Policajného zboru, Krajského súdu a Krajskej prokuratúry v Košiciach.
Agrorezort poškodeným farmárom ponúka podľa Feika možnosť hovoriť so všetkými relevantnými orgánmi, ktoré majú v tomto prípade čo povedať.
"Vzhľadom na medializované informácie o tom, že niektorí individuálni členovia občianskych iniciatív farmárov neboli pozvaní, agrorezort v tejto súvislosti upozorňuje, že pozvánky boli rozoslané zástupcom poľnohospodárskych iniciatív a nie jednotlivým členom. Je plne v kompetencii samotných oficiálnych reprezentantov týchto iniciatív, aby sa vzájomne dohodli, kto z nich na stretnutie príde," spresnil Feik.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down