07.03.2023 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk švajčiarskeho výrobcu čokolády Lindt vzrástol vlani takmer o pätinu

Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli zaznamenal za minulý rok rast zisku o takmer pätinu, napriek tomu, že minulý rok bol ovplyvnený vysokou infláciou, ktorá na niektorých trhoch zredukovala dopyt spotrebiteľov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Spoločnosť známa čokoládovými pralinkami Lindor a veľkonočnými zajačikmi v zlatej fólii uviedla, že za rok 2022 dosiahla čistý zisk 569,7 milióna švajčiarskych frankov (572,74 milióna eur). Oproti predchádzajúcemu roku to predstavuje rast o 16,1 %. Firma tak prekonala očakávania analytikov z Zürcher Kantonalbank, ktorí počítali so ziskom na úrovni 566 miliónov CHF. Zároveň dodala, že prevádzková marža dosiahla vlani 15 %, čo bolo v súlade s odhadmi firmy.
      Spoločnosť zároveň navrhla za rok 2022 vyplatenie dividendy vo výške 1300 CHF na registrovanú akciu. Za predchádzajúci rok to bolo 1200 CHF/akcia.        
      Lindt už v januári zverejnil rast organických tržieb za minulý rok, ktorý dosiahol 8,4 %. Veľkou mierou k tomu prispeli trhy Severnej Ameriky, kde sa tržby švajčiarskej spoločnosti zvýšili o 15,7 %.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down