11.12.2022 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Značku kvality má aktuálne 1137 potravinárskych výrobkov

Aktivity na zviditeľnenie Značky kvality v rámci kampane Značka kvality - všetko dobré zo Slovenska spustilo v predvianočnom období Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Označenie potravín Značka kvality pomáha spotrebiteľovi zorientovať sa v množstve ponúkanej potravinárskej produkcie. Národný program podpory poľnohospodárskych produktov a potravín Značka kvality funguje na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR od roku 2004. Jeho cieľom je podpora a zviditeľnenie slovenských potravinárskych výrobkov v obchodoch v konkurencii zahraničných produktov. Aktuálne má Značku kvality 1137 výrobkov od 219 producentov.
      Podľa ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana výrobcovia majú záujem o udelenie Značky kvality, pretože to na jednej strane znamená, že ich produkty sú preukázateľne vysokokvalitné, a na druhej strane ich tak vnímajú aj spotrebitelia. Podľa prieskumu pozná toto označenie 70 percent spotrebiteľov. "Uvedomujeme si, že v súčasnosti sa značná časť spotrebiteľov rozhoduje predovšetkým podľa ceny. Produkty označené symbolom Značky kvality sú však garanciou, že za svoje peniaze dostanú v obchode skutočne kvalitný a čerstvý produkt, ktorý nemusel cestovať cez polovicu zemegule. Navyše jeho kúpou podporia naše potravinárske podniky v tejto neľahkej situácii, keď bojujú s enormným nárastom výrobných vstupov," povedal Vlčan.  

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down