26.04.2016 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ZOCR apeluje na pomoc pekárom a mäsiarom, ktorým dlhuje Carrefour

Pekári, mäsiari či zeleninári stoja v rade a z reštrukturalizácie reťazca Carrefour nedostanú buď nič, alebo len 3 či 5 %. Upozorňuje na to prezident Zväzu obchodu a cestovného ruchu (ZOCR) Pavol Konštiak.

Celková dlžoba spoločnosti je podľa jeho slov sedem miliónov eur. Zároveň sa pýtal, či sú elektrikári, murári a tesári iný ako ľudia, čo robia v poľnohospodárstve. Pretože tým štát pomôže.
"Bol by som veľmi rád, keby v tejto republike s novou vládou prišla aj zákonnosť a aby tu boli zákony platné pre všetkých rovnaké a aby neexistovali výnimky," zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii v rámci medzinárodnej konferencie European Retail Summit 2016.
Rezort pôdohospodárstva minulý týždeň uviedol, že ministerka Gabriela Matečná (nominantka SNS) hľadá v prípade prevádzkovateľa reťazca Carrefour, firmy Retail Value Stores (RVS) také riešenie, ktoré v čo najväčšej miere uspokojí veriteľov.
"Urobíme všetko pre to, aby sme do budúcnosti ochránili našich výrobcov a našli spôsob, ako sa podobnému stavu vyhnúť. Vyzývam všetkých slovenských producentov, aby v podobných prípadoch nečakali, kým nebude cesty späť, ale aby konali včas a informovali ministerstvo," zdôraznila Matečná.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down