17.10.2013 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zoznam ďalších potenciálnych žiadateľov o Značku kvality SK je obrovský

Priestory Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ZSK) boli dnes dejiskom prezentácie Značka kvality SK. Jej poslaním je už viac ako deväť rokov odlišovať v rámci národného podporného programu kvalitné slovenské potravinárske výrobky. Dosiaľ ju získalo 85 výrobcov a môžu ju používať na 625 produktoch.

ŽILINA. „Veľmi pozitívne je zistenie, že o nadobudnutie hodnoverného označenia tuzemského pôvodu a kvality majú čoraz väčší záujem aj menší producenti, neraz i drobné rodinné firmy,“ uviedla pre TASR generálna riaditeľka Sekcie potravinárstva a obchodu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zuzana Nouzovská.

Zároveň zdôraznila obrovský zatiaľ nevyužitý potenciál mnohých ďalších výrobcov, ktorí by mohli a mali požiadať o udelenie Značky kvality SK. „Uľahčilo by to ešte viac orientáciu spotrebiteľov v regáloch a na pultoch predajní s overenou zárukou nákupu skutočne kvalitných slovenských potravín,“ vysvetlila.

„Naša jediná značka kvality kontrolovaná Štátnou veterinárnou a potravinovou správou SR je výhodnou marketingovou pomocou producentom slovenských potravín. Samotný proces podania žiadosti o udelenie Značky kvality SK je veľmi nenáročný, prakticky bezplatný a termínovo neobmedzený,“ dodala Z. Nouzovská.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down