09.09.2020 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zs. Simon: Odborníci z PPA odchádzajú, pretože MPRV nerieši skutočné problémy

Odborníci z Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) odchádzajú, pretože Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR nerieši skutočné problémy. Uviedol to exminister pôdohospodárstva a predseda mimoparlamentného Maďarského fóra Zsolt Simon v reakcii na informáciu, že generálny riaditeľ PPA Tibor Guniš požiadal rezortného ministra Jána Mičovského (OĽANO) o odvolanie zo svojho postu.

"Všetci sme veľmi dobre vedeli, že rezort pôdohospodárstva a aj samotná PPA je po ministrovi (Ľubomírovi) Jahnátkovi (Smer-SD) a ministerke (Gabriele) Matečnej (SNS) v dezolátnom stave," spresnil Simon.
Preto bolo podľa Simonových slov potešujúcou správou, že do vedenia PPA nastúpil človek, ktorý bol pri budovaní PPA v rokoch 2002 až 2006 a má aj medzinárodné skúsenosti (Rakúsko). "To, že Tibor Guniš odchádza z čela PPA je výsledkom nečinnosti MPRV, ktoré nerieši zásadné a koncepčné záležitosti rezortu a nevytvára podmienky na riešenie problémov samotnej PPA," podčiarkol Simon.
"Vyzývam vedenie ministerstva, aby sa konečne začali venovať zásadným a koncepčným veciam, nakoľko hrozí kolaps celého sektora a aj slovenského vidieka," uzavrel predseda Maďarského fóra.
Hovorkyňa MPRV Anežka Hrdá v stredu informovala, že Guniš požiadal ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského o odvolanie z funkcie zo zdravotných, osobných a rodinných dôvodov.
Ako zhodnotil Mičovský, Guniša považuje za statočného a odborne zdatného človeka, ktorého profesionálne vlastnosti si agrorezort aj on sám cení. "Chápem, že úlohy, ktorým čelí, sú zaťažujúce. Pripúšťam aj silný pretlak v PPA, ktorá je extrémne ťažkým pracoviskom, poznačeným obrovskou korupciou a kauzami v dotáciách," vyjadril sa Mičovský.
Avšak Gunišov možný odchod by bol podľa neho pre rezort reálnou stratou. "Rešpektujem jeho rodinné a zdravotné dôvody, avšak budem s pánom Gunišom rokovať a verím, že nájdeme spoločné riešenie," avizoval agrominister.
Guniš sa stal riaditeľom agentúry 15. mája tohto roka, vo funkcii nahradil Beatrix Galandovú.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down