10.05.2016 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zs. SIMON: Šéfka MPRV by mala vymeniť ľudí aj na nižších riadiacich postoch

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Zsolt Simon vyzýva šéfku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabrielu Matečnú (nominantka SNS), aby neostala iba pri výmene ľudí na postoch generálnych riaditeľov, ale aj na takých, ako je výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), či obchodný riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.

"Úpadok v poľnohospodárstve, potravinárstve, ako aj v lesníctve je výsledkom korupcie a klientelizmu," myslí si opozičný poslanec.
Výmena na postoch generálnych riaditeľov nestačí na to, aby sa v rezorte pôdohospodárstva odstránil systém korupcie a klientelizmu. Nielen generálni riaditelia, ale aj ďalší vedúci pracovníci prispeli k vytvoreniu tohto nekalého systému, ktorý dnes funguje v PPA a štátnom podniku Lesy SR.
V druhej vláde Roberta Fica (Smer-SD) boli podľa Simona dosadení ľudia nielen na posty generálnych riaditeľov, ale aj do ďalších, nižšie postavených funkcií, ktorí mali dozrieť na to, aby všetko fungovalo "správne".

"Oceňujem aktivitu nezaradeného poslanca NR SR Zsolta Simona, ale personálne obsadenie v PPA, aj v Lesoch SR treba nechať na naše manažmenty," uviedla pre TASR Matečná cez Michala Feika z odboru komunikácie a marketingu MPRV v reakcii na Simona. "Od generálnych riaditeľov očakávam predovšetkým efektívne a transparentné fungovanie," podčiarkla.
Feik pripomenul, že ministerka pôdohospodárstva odvolala generálneho riaditeľa PPA Stanislava Grobára a následne vymenovala Juraja Kožucha. "Transparentné čerpanie fondov je priorita nášho rezortu a je to uvedené aj v programovom vyhlásení vlády," zdôraznila v tejto súvislosti ministerka.
Ministerka agrorezortu podľa Feikových informácií odvolala aj generálneho riaditeľa Lesov SR Petra Moronga. "Na túto pozíciu bude v najbližších dňoch vypísané výberové konanie."
V súčasnosti sa podľa Feika uskutočňuje v PPA audit, ktorého výsledkom bude aj návrh opatrení organizačného charakteru. Rovnako bude podľa neho ministerka postupovať po obsadení pozície šéfa Lesov SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down