20.06.2014 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zs. Simon zavádza, o vyššej cene potravín a minerálky nemôže byť ani reč

O vyššej cene potravín, minerálok a kúpeľnej liečby nemôže by ani reč a opozičný poslanec Mosta-Híd Zsolt Simon nezmyselne straší ľudí a zavádza. Tvrdí to ministerstvo životného prostredia, ktoré takto zareagovalo na dnešné Simonove vyhlásenia.

Ten na tlačovej konferencii uviedol, že v návrhu nariadenia vlády k novele zákona o vodách sú zahrnuté aj nové poplatky. Konkrétne za závlahovú, minerálnu a liečivú vodu. Ich uvedenie do praxe má podľa Simona priniesť nárast cien ovocia, zeleniny, minerálnych vôd a kúpeľnej liečby.
"Pre minerálnu vodu sa na základe novely vodného zákona pre územie Slovenska žiadne ceny ani poplatky nemenia," zdôraznil v stanovisku pre TASR hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Maroš Stano.
Zároveň doplnil, že rezort už viac ako rok informuje o tom, že zavedenie spoplatnenia závlahovej vody bolo podmienkou Európskej komisie pre schválenie nového operačného programu a následné čerpanie eurofondov v najbližších rokoch. "Nový zákon pritom ani výšku poplatku nestanovuje, to určí až vláda v novom nariadení v budúcnosti," priblížil Stano. Rezort bude pritom podľa jeho slov maximálne zohľadňovať zložitú situáciu poľnohospodárov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down