09.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

17. ročník Slávností kapusty

Štátny tajomník MPRV SR Štefan Adam sa zúčastnil už 17. ročníka Slávnosti kapusty – „Deň zelá 2013“, ktoré sa konali v dňoch 4. – 6. októbra 2013 v Stupave.

Podujatie sa uskutočňuje každoročne v prvý októbrový týždeň a je oslavou kapusty , našej najvýznamnejšej zeleniny. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovanie tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou a vynikajúcou kvalitou.

Tento festival je vynikajúcim príkladom snáh o zachovanie pestovania, ale aj spracovania kapusty nielen tu na Záhorí, ale aj udržania zeleninárstva na Slovensku. Stal sa zároveň oslavou práce zeleninárov, ktorých práca je ťažká a náročná, neraz závislá na vrtochoch počasia. Snahou rezortného ministerstva je zachovať a oživiť tradičné pestovanie zeleniny a špeciálnej rastlinnej výroby.“ povedal štátny tajomník MPRV SR Štefan Adam vo svojom úvodnom príhovore.

Už samotný 17. ročník tohto podujatia napovedá, že Záhorie a Stupava ostáva verné svojim zvykom. Slávnosti kapusty patria od roku 1996 medzi najväčšie festivaly na Záhorí a účinkujúci hostia prichádzajú i zo susedných regiónov Weinviertel - Dolné Rakúsko, Južnej Moravy a Moszony-Soprony-Gyor. Festival je zároveň regionálnymi folklórnymi slávnosťami s cieľom udržať a zachovať tradičnú kultúru.

(MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down