20. rokov skúseností, dôvery a úspechov

Cieľom odbornej konferencie usporiadanej spoločnosťou Syngenta začiatkom februára v Nitre bolo predstavenie nových produktov pre nasledujúcu sezónu, odporučiť komplexné riešenia pre ochranu obilnín a olejnín v meniacich sa podmienkach prostredia. Pozornosť bola upriamená na 20. rokov skúseností s Amistar technológiou – jednou z najdôležitejších na trhu s fungicídmi.

Hostí odbornej konferencie pozdravil Igor Stojanovski, nový generálny riaditeľ spoločnosti Syngenta pre Česko a Slovenskú republiku.

Vo svojom príhovore vyzdvihol vedúce postavenie spoločnosti v oblasti osív a prípravkov na ochranu rastlín s viac ako 250. ročnou tradíciou, ktorá zamestnáva celkovo 28 000 ľudí v 90 krajinách po celom svete.

Syngenta každoročne veľkú časť zisku investuje do výskumu a vývoja nových účinných látok a formulácií. V roku 2015 to bolo až 1,4 miliardy dolárov, čo predstavuje 4 milióny dolárov do výskumu denne. „Vyvíjame nové produkty, nové výkonnejšie osivá, neustále sa vzdelávame, okrem toho ponúkame komplexné riešenia, ktoré pomáhajú prvovýrobe,“ uviedol I. Stojanovski.

Z ponuky spoločnosti vyzdvihol produkty, na ktoré sú podľa slov jej generálneho riaditeľa právom hrdí: „Amistar technológia oslavuje 20. výročie a je to jedna  z najdôležitejších fungicídnych technológií na trhu. V priebehu tejto doby bolo v celom svete ošetrených viac než 500 miliónov hektárov. Nosný Axial Plus účinne vyrieši trávovité buriny v obilninách. Moddus je pestovateľmi uznávaný originálny regulátor rastu. V praxi sa osvedčila unikátna technológia osiva hybridného jačmeňa – Hyvido a kukurice Artesian. V najbližšej dobe plánujeme uviezť na trh dva unikátne herbicídy do obilnín: Elatus a Avoxa.“

Amistar technológia

Ing. Dana Brožová – produktová manažérka spoločnosti Syngenta: „Amistar technológia sa úspešne používa už 20. rokov a to predovšetkým v obilninách, slnečnici, kukurici, repke a cukrovej repe. Využíva sa aj v pestovaní špeciálnych plodín ako je zelenina a ovocie.“

Amistar technológiu tvorí sedem prípravkov. Na Slovensku je táto technológia registrovaná do 42 plodín proti 72 škodlivým činiteľom.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *