17.10.2013 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

A. Babiš chce vlastnú banku

Vlastník koncernu Agrofert a líder politického hnutia ANO 2011 Andrej Babiš sa snaží získať bankovú licenciu. A cesta k nej môže viesť cez prevzatie jedenástky na českom bankovom trhu - LBBW. Informoval o tom dnes server iHNed.cz.

PRAHA. Andrej Babiš sa o dcéru nemeckého finančného ústavu LBBW zaujíma prostredníctvom fondu súkromného kapitálu Hartenberg Capital. Ten vznikol len tento rok a A. Babiš chce prostredníctvom neho zainvestovať celkovo 5 miliárd Kč (194,70 milióna eur). Fond riadia bývalý investičný riaditeľ skupiny Penta Jozef Janov a šéf akvizícií Agrofertu Libor Němeček.

Hartenberg sa o LBBW zaujímal už pred niekoľkými mesiacmi, doteraz však jeho zástupcovia tvrdili, že ponuku stiahol. Teraz už ale potvrdzujú, že sa o LBBW aj naďalej uchádzajú.

"Naša ponuka stále platí, no sme až druhí v poradí," povedal pre české Hospodárske noviny J. Janov. Presnú výšku ponuky komentovať nechcel. Priznal ale, že je nižšia než v prípade Českej sporiteľne.

Česká LBBW, ktorá sa v 1. polroku tohto roka dostala do straty 12 miliónov Kč, je na predaj už niekoľko rokov a momentálne má k nej najbližšie práve Česká spořitelna.

Stuttgartské vedenie banky ju uprednostnilo z troch záujemcov a v súčasnosti sa intenzívne vyjednáva o tom, za akých podmienok by sporiteľňa LBBW prevzala. Tá za banku ponúka asi 50 miliónov eur. Zároveň ale žiada, aby si LBBW problematické úvery ponechala.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down