29.10.2018 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Absolútna novinka LG, inovatívne v stimulácii osiva

Na Dni poľa kukurice v Trsticiach predstavila spoločnosť Limagrain absolútnu novinku v zrnovom segmente kukurice, ktorú uvedú na trh v nasledujúcej sezóne. Zároveň predstavili unikátnu technológiu stimulácie osiva, ktorou ošetrili osivo hybridov kukurice v pokuse.

Stredne skorý hybrid LG 31.377 (FAO 340) s vyrovnaným nasadením šúľkov je najhorúcejšou novinkou spoločnosti Limagrain v zrnovom segmente kukurice. „Je to náš najvýkonnejší, výnimočne zdravý a nepoliehavý hybrid kukurice v ponuke pre nasledujúcu sezónu. Z hľadiska rajonizácie sa hodí ako do intenzívnych tak aj do suchších podmienok. V podstate nevieme o žiadnych jeho slabších stránkach,“ uviedol k prednostiam novinky Ing. Jiří Matuš, produktový manažér spoločnosti Limagrain.

V pokusoch spoločnosti Limagrain v rokoch 2016 a 2017 dosiahol o 0,8 tony z hektára vyššiu úrodu na priemer úrod porovnávaných hybridov. Po dvoch rokoch skúšok (2016 – 2017) bol registrovaný na ÚKSÚP-e, pričom v prvom roku dosiahol 110 percent a v druhom roku 111,4 percenta na priemer úrod kontrolných hybridov. Z agronomických vlastností disponuje vysokou odolnosťou proti suchu a veľmi dobrou reakciou na intenzitu pestovania. Je to hybrid, ktorý pochádza zo šľachtiteľskej stanice spoločnosti Limagrain v Szegede v Maďarsku.

Inovatívne v stimulácii osiva

„Kvalitná genetika, vitálne osivo a biostimulácia sú riešením ako dosiahnuť ešte vyššie úrody,“ skonštatoval J. Matuš pri predstavení nového biostimulátora Starcover, ktorým ošetrili kontrolné hybridy kukurice v pokuse.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down