18.11.2010 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aby bolo kam siahnuť po peniaze

Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR plánuje pre agropodnikateľov vytvoriť záchranný fond.

Slovenská republika plánuje počas najbližších štyroch rokov vytvoriť projekt ochranného a záchranného systému pre prvovýrobcov v pôdohospodárstve, ktorý by vychádzal predovšetkým z poučenia z tohtoročných povodní a ostatných prírodných katastrof. Uviedol pre TASR štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriel Csicsai.
„Princípom pripravovaného projektu je vytvoriť fond, z ktorého by poľnohospodári čerpali zdroje potrebné na kompenzáciu škôd spôsobených prírodnými katastrofami, a nemuseli by sa tak so žiadosťou o pomoc obracať na štátny rozpočet. Jednoducho, aby sme v budúcnosti mali kam siahnuť po peniaze," povedal Gabriel Csicsai.
„Mal by to byť projekt s garanciou štátu, za účasti bankového sektora a, samozrejme, i samotných prvovýrobcov, ktorí by do tohto fondu prispievali za určitých, vopred daných pravidiel. A keď by prišli prírodné katastrofy, prvovýrobcovia by z tohto fondu mohli čerpať prostriedky na ich kompenzáciu," spresnil štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva s tým, že projekt tohto záchranného fondu je "zatiaľ len vo forme hrubých náčrtov".

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down