15.11.2016 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aby nás neprevalcoval fenomén marží a čísiel

Celkom rozumiem pocitom účastníkov rôznych poľnohospodárskych fór a rokovaní, na ktorých sa takmer unisono hovorí o problémoch a o tom, ako to nejde, ako je situácia v odvetví zúfalá, kritická, ba takmer bezvýchodisková. Lebo v týchto diskusiách často chýba práve to povestné svetlo na konci tunela, teda aspoň náznak akého takého riešenia. Aj takéto vystúpenia však stoja za povšimnutie, aj ony môžu byť inšpiráciou.

SLIAČ. Jeden z takýchto apelov odznel aj na nedávnom Dni prvovýrobcov mlieka, ktorý sa uskutočnil v Sliači – Sielnici. V úvode diskusie si slovo zobral Ing. Marián Železník, predseda Roľníckeho podielnického družstva v Zuberci, okres Tvrdošín.  A hneď skraja si položil otázku, kde sa stala chyba...

„Sme tu všetci napospol odborníci, väčšina z nás má vysokoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho smeru, v našom odvetví pôsobia mnohí z nás už dlhé roky, ale aký je výsledok?,“ položil si rečnícku otázku predseda zubereckého družstva.

Z jeho ďalších slov vyplynulo, že mnohé problémy nášho chlebového odvetvia nevyplývajú ani tak z toho, že „sa niečo nedá, ale že sa nechce“.

„Žiaľ, aj v našich radoch je veľa protichodných záujmov. Veď si len vezmite tú skutočnosť, že od produkcie mlieka neodchádzajú tí najslabší chovatelia, ale najmä tí producenti, ktorí v nej doteraz dosahovali veľmi dobré, ak nie vynikajúce výsledky. A ani čo sa vyprodukovaného množstva mlieka týka to vonkoncom neboli žiadni príštipkári. Uznajte, že v tom je čosi choré,“ konštatoval rečník.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down