12.07.2019 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Adaptácia pôdohospodárskeho sektora na klimatické zmeny

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Francúzskej republike v rámci slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine usporiadalo dňa 24. mája 2019 v Paríži veľmi zaujímavú akciu – odborné kolokvium na tému Adaptácia sektora poľnohospodárstva na klimatické zmeny.

Odborné podujatie na úrovni jednotlivých ministerstiev a odborníkov bolo príspevkom krajín V4 a Francúzska k riešeniu aktuálnych tém súčasnosti, z ktorých sú dopady klimatických zmien na pôdohospodársky sektor najpálčivejšie a sú aj najviac pertraktované.

V mene Veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Francúzskej republike bola kontaktnou osobou ekonomická diplomatka pani Eva Rybárová, ktorá podujatie organizačne zabezpečovala a zasadila sa o presadenie týchto hlavných cieľov odborného kolokvia:

  • poskytnúť prehľad o vládnej iniciatíve BIOEAST (www.bioeast.eu);
  • zdôrazniť súčasné výzvy v sektore prvovýroby, presnejšie v odvetví poľnohospodárstva, ktoré je najviac vystavené dôsledkom klimatických zmien;
  • presadzovať prepojenia spolupráce v oblasti výskumu a inovácií vo verejnej správe medzi krajinami V4 a Francúzskom;
  • vybudovať cesty budúcej možnej spolupráce pre tematický program HORIZON EUROPE;
  • prezentovať riešenia a projekty spolupráce medzi Francúzskom a krajinami V4 v oblasti praktických opatrení, vedy a výskumu, rozvoja nových technológií a inovácií, zameraných na poľnohospodárstvo, klímu a na životné prostredie.

Spomedzi hlavných výstupov tohto medzinárodného podujatia treba vyzdvihnúť začatie diskusií o európskych partnerstvách a stimuláciu zbližovania aktivít v tejto oblasti, ktorá sa neobmedzuje len na geografické hranice Francúzska a krajín V4, ale má pôsobiť v rámci celej Európskej únie.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down