29.08.2013 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agricultural Bank of China zvýšila v 2. štvrťroku zisk o pätinu

Tretia najväčšia čínska banka Agricultural Bank of China (AgBank) zvýšila v 2. štvrťroku zisk o pätinu a prekonala očakávania. Vďačí za to nárastu úrokových príjmov. Finančný inštitút však varoval, že čínsky bankový sektor čakajú veľké zmeny a výzvy. Informovala o tom agentúra Reuters.

Čistý zisk za trojmesačné obdobie od apríla do konca júna dosiahol 45,3 miliardy CNY (5,5 miliardy eur), čo je o 22 % viac ako v rovnakom období vlani. Analytici počítali so ziskom na úrovni 42,3 miliardy CNY. Tempo rastu zisku sa výrazne zrýchlilo, keď v 1. štvrťroku sa zisk banky medziročne zvýšil o 8,2 %.
      Banka však varovala pred prílišným optimizmom. "Veľmi dobre si uvedomujeme, že interné aj externé bankové prostredie čínskeho bankového sektora sa dramaticky mení, čo môže priniesť veľké výzvy pre naše operácie a manažment," uviedol šéf banky Ťiang Čchao-liang.
      Asociácia čínskych bánk v júli vyhlásila, že očakáva v roku 2013 spomalenie tempa rastu zisku 17 čínskych bánk kótovaných na burze na 8 % z 19 % v roku 2012.
      Obavy banky sa zrejme týkajú predovšetkým nárastu objemu zlých úverov. Zdržanlivosť finančných inštitútov pri poskytovaní úverov a na čínske pomery slabý rast ekonomiky majú negatívny vplyv na dlžníkov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down