Agrion predstaví na Agrokomplexe drony, roboty i elektrický pohon

        Nitra 16. augusta (TASR) - Drony určené na postrekovanie plodín, poľný robot na presné siatie i teleskopický manipulátor s plne elektrickým pohonom predstaví na tohtoročnej výstave Agrokomplex v Nitre Agrion - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR. "Do poľnohospodárstva stále výraznejšie prichádzajú zariadenia, ktoré šetria náklady, zvyšujú efektivitu výroby a znižujú svoj vplyv na životné prostredie," skonštatoval prezident združenia Peter Matejovič.


        Agrion sa na 48. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy zúčastní prostredníctvom svojich šestnástich členov. Obsadia výstavnú plochu 4070 štvorcových metrov, čo je nárast o 58 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Združenie v súčasnosti združuje 59 dovozcov, predajcov a výrobcov poľnohospodárskej techniky. Podiel členských spoločností na predaji poľnohospodárskej techniky na Slovensku dosahuje 85 percent.
        Novinkou na tohtoročnej výstave bude komentované predstavenie techniky, ktoré združenie organizuje v spolupráci s výstaviskom a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre. Počas výstavy sa uskutoční predvádzanie teleskopických manipulátorov, techniky určenej pre pôdoochranné technológie, ale aj ďalších inovácií.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down