17.12.2021 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AGRITECHNICA 2022 je zrušená

Z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie a aktuálnych oficiálnych nariadení už nie sú splnené podmienky na usporiadanie poprednej svetovej výstavy poľnohospodárskej techniky – ďalšia Agritechnica sa bude konať od 12. do 18. novembra 2023.

Veľtrh poľnohospodárskej techniky Agritechnica 2022 sa neuskutoční. Vzhľadom na súčasný národný a globálny vývoj v súvislosti s pandémiou koronavírusu, rýchlo rastúci počet prípadov na celom svete a s tým súvisiace obmedzenia cestovania, ako aj úradné nariadenia, DLG (Nemecká poľnohospodárska spoločnosť) ako organizátor, VDMA Asociácia poľnohospodárskej techniky a poradný výbor vystavovateľov Agritechnica spoločne dospeli k záveru, že podmienky potrebné na usporiadanie poprednej svetovej výstavy poľnohospodárskych strojov už nie sú splnené. Zdravie a bezpečnosť návštevníkov, vystavovateľov, partnerov, členov a personálu je v tejto situácii najvyššou prioritou. Najbližší veľtrh Agritechnica sa bude konať v termíne od 12. do 18. novembra 2023 v nemeckom Hannoveri.

Agritechnica na jar 2022 by bola medzinárodným miestom pre sústredenie poľnohospodárstva a agrobiznisu. Profesionálna výmena, vytváranie sietí a inovácie mali byť stredobodom záujmu a mali poskytnúť potrebné impulzy pre trvalo udržateľné poľnohospodárstvo. Výstavný aj technický program bol už zverejnený a stretol sa s veľkým záujmom návštevníkov popredného svetového veľtrhu.

„S poľutovaním sme zaznamenali, že po zhoršujúcej sa pandemickej situácii v posledných týždňoch a z nej vyplývajúcich aktuálnych úradných nariadení nastala opodstatnená výnimočná situácia, pri ktorej už nie je možná bezproblémová realizácia veľtrhu Agritechnica. Spolu so Združením VDMA a poradnou radou vystavovateľov veľtrhu, a po mnohých diskusiách s vystavovateľmi aj návštevníkmi sme sa preto rozhodli budúci ročník Agritechnica zrušiť. Toto rozhodnutie sme urobili s ohľadom na našu zodpovednosť za zdravie a bezpečnosť všetkých. Zrušenie tejto výstavy nás veľmi mrzí. Mnohí naši vystavovatelia, partneri, návštevníci a členovia, ako aj celý tím DLG už investovali do rozsiahlych príprav. Teraz sa zameriavame na prípravu veľtrhu Agritechnica 2023, ako aj na ďalšie národné a medzinárodné podujatia a veľtrhy DLG, ktoré sú naplánované na budúci rok,“ povedal Dr. Reinhard Grandke, generálny riaditeľ DLG.

„Všetci hlboko ľutujeme, že sa Agritechnica 2022 predsa len nemôže uskutočniť – na jednej strane preto, že celý priemysel sa už na svoj „popredný veľtrh“ tešil s veľkým očakávaním, a na druhej strane preto, že farmári by mohli z početných inovačných impulzov poľnohospodárskych strojov profitovať dosiaľ zriedka vídaným spôsobom. Inovatívne stroje, vybavenie a softvérové ​​nástroje napokon významne prispievajú k trvalo udržateľným a do budúcnosti odolným výrobným procesom poľnohospodárskych strojov. Schopnosť prezentovať naše rozsiahle portfólio inovácií pred širokým publikom priemyslu na medzinárodnej scéne je a zostáva zlatým štandardom. My, ako odborníci na poľnohospodársku techniku, preto stojíme pri našom poprednom svetovom veľtrhu a už teraz sa tešíme na úspešný reštart Agritechnici v Hannoveri v roku 2023,“ hovorí Dr. Bernd Scherer, generálny riaditeľ Asociácie poľnohospodárskych strojov VDMA.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down