06.04.2021 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AGRITECHNICA je odložená na rok 2022

Veľtrh svetového formátu, akým je Agritechnica si vyžaduje istotu, potrebnú pre jeho plánovanie. Tá je žiaľ v tomto období v nedohľadne a tak sa organizátori rozhodli pre rázny krok, ktorým je presun veľtrhu na rok 2022. Nový termín konania je stanovený na týždeň od 27. februára do 5. marca 2022. Výrobcovia poľnohospodárskych strojov v tomto rozhodnutí organizátorov podporujú.

DLG (Nemecká poľnohospodárska spoločnosť) odkladá veľtrh Agritechnica, ktorého konanie sa bolo plánované na november tohto roka. Z dôvodu pretrvávajúcej pandémie koronavírusu a pokroku v očkovacích plánoch v Nemecku aj v zahraničí dospeli organizácie DLG, združenie VDMA a poradná rada vystavovateľov Agritechnica k záveru, že pre poprednú svetovú výstavu v novembri v súčasnosti neexistuje dostatočná istota pri plánovaní. Nový termín pre Agritechnicu je určený na 27. februára až 5. marca 2022. Po štvormesačnom odložení veľtrhu sa organizátor DLG, ako aj členovia združenia VDMA domnievajú, že zúčastnené spoločnosti takto nadobudnú potrebnú istotu požadovanú pri plánovaní.

„Ako popredný svetový veľtrh je Agritechnica miestom stretávania celého odvetvia poľnohospodárskej techniky a poprednou medzinárodnou obchodnou platformou. Základnými požiadavkami na vystavovateľov, návštevníkov a obchodných partnerov, ktoré je potrebné splniť, aby sa mohli opäť zhromaždiť na Agritechnice, sú vakcinančné stratégie a testovanie, ktoré sa uplatňujú v Nemecku, Európe a na celom svete. Našou najvyššou prioritou je ponúknuť vystavovateľom a návštevníkom istotu pri plánovaní, ale v súčasnosti to tak nie je. V dôsledku toho prijalo DLG rozhodnutie o odložení Agritechnici v úzkej spolupráci s poradnou radou vystavovateľov Agritechnica a združením VDMA Agricultural Machinery Association ako priemyselným partnerom,“uviedol Dr. Reinhard Grandke, generálny riaditeľ DLG. „Sme presvedčení, že do konca leta, čo je termín, kedy sa vystavovatelia musia zaregistrovať na veľtrh Agritechnica 2022, budeme môcť našim vystavovateľom a návštevníkom poskytnúť potrebnú istotu pri plánovaní,“ dodal Dr. Grandke.

„Pre náš priemysel je a bude Agritechnica naďalej nespochybniteľnou vlajkovou loďou vo svete medzinárodných veľtrhov. V úzkej spolupráci s DLG sme urobili všetko pre to, aby sme na jeseň tohto roku vytvorili koncept veľtrhu vhodný pre pandémiu. Tretia vlna pandémie je momentálne v plnej sile. Ale predovšetkým je to neuspokojivá očkovacia politika v nemeckých spolkových a regionálnych vládach, ktorá nás bohužiaľ zatiaľ spomalila. Teraz sa pozeráme na jar 2022 s čerstvým impulzom a obnovenou energiou, aby sme mohli spoločne oslavovať Agritechnicu, ako ju poznáme a milujeme,“ uviedol Anthony van der Ley, predseda združenia VDMA, a zdôrazňuje tak vynikajúce postavenie Agritechnici.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down