04.01.2016 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra, š.p., predáva kaštieľ v Malante

Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra, štátny podnik, vyhlásil obchodnú verejnú súťaž o najlepší návrh na uzavretie kúpnej zmluvy na predaj národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ Malanta a súbor nehnuteľností k nej prislúchajúci.

NITRA. Kaštieľ sa nachádza v katastrálnom území Nitrianske Hrnčiarovce, od Nitry je vzdialený zhruba tri kilometre. Agrokomplex – Výstavníctvo predáva národnú kultúrnu pamiatku ako prebytočný majetok. Obchodnú verejnú súťaž vyhlásil štátny podnik 17. decembra 2015. Informácia o súťaži je zverejnená na webovej stránke Agrokomplexu a bola zverejnená v Hospodárskych novinách. Zriaďovateľom štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. V registri ponúkaného majetku štátu nie je obchodná verejná súťaž o predaji kaštieľa v Malante evidovaná.
      Kritériom pre posudzovanie súťažných návrhov bude podľa vyhlasovateľa obchodnej verejnej súťaže najvyššia ponúknutá kúpna cena. Minimálna cena uvedených nehnuteľností je podľa znaleckého posudku stanovená na 935.500 eur bez DPH. Kúpna cena s víťazom bude uzatvorená až po udelení predchádzajúceho súhlasu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Návrhy môžu záujemcovia doručiť do 15. januára 2016 na adresu vyhlasovateľa súťaže.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down