06.02.2020 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort pomôže poľnohospodárom s platbou poistného

Agrorezort podporí zodpovedných poľnohospodárov, ktorí nenechávajú svoje podnikanie "pod holým nebom na náhodu" a prispeje im na platby poistného. Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) poskytne prostredníctvom novej výzvy štátnu pomoc v celkovej výške 4 milióny eur. Informoval o tom Daniel Hrežík z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na platby poistného v poľnohospodárskej prvovýrobe je otvorená od 5. februára do 4. marca 2020.
"Naším cieľom je podpora zodpovedných poľnohospodárov. Sme svedkami výrazných klimatických zmien a s tým súvisia aj výraznejšie dôsledky na poľnohospodársku úrodu. Ani najmodernejšie agrotechnické operácie však nedokážu ovplyvniť vplyv počasia a škody, ktoré dokáže behom krátkych chvíľ napáchať. Naozaj neodporúčame v tejto nepredvídateľnej situácii, aby poľnohospodári nechali veci na náhodu a využívali poistenie proti škodám," uviedla Gabriela Matečná (SNS), podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
Aktuálne vedenie agrorezortu zaviedlo poskytovanie štátnej pomoci na platby poistného v poľnohospodárskej prvovýrobe minulý rok. Tento rok v poskytovaní tejto systémovej štátnej pomoci pokračuje. Výzva je určená podnikom pôsobiacim v poľnohospodárskej prvovýrobe, ktorým bude poskytnutá dotácia na platby poistného s krytím strát, spôsobených prírodnými katastrofami, nepriaznivými poveternostnými udalosťami, výskytom chorôb zvierat alebo škodcov rastlín a vplyvom ochrany zvierat.
"Žiadatelia si môžu v rámci podporného opatrenia uplatňovať najviac 65 % výdavkov na ročné poistné, ktoré uhradia v období po podaní žiadosti do 30. septembra 2020. Aj pri tejto výzve potešíme žiadateľov zníženou byrokraciou. Nemusia už predkladať potvrdenia z Obchodného registra, Živnostenského registra, zo Sociálnej poisťovne, zo všetkých zdravotných poisťovní, z registra trestov a daňového úradu. Výsledky našej práce na zdigitalizovaní PPA prinášajú ovocie," vysvetlil generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down