30.09.2022 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort pripravil aplikáciu na boj proti AMO a ochranu domácich chovov

      Bratislava 30. septembra (TASR) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) spúšťa aplikáciu na podporu lovu diviačej zveri, s cieľom zamedziť ďalšiemu šíreniu afrického moru ošípaných (AMO) a ochrániť chovy domácich ošípaných. Aplikácia vznikla v internom prostredí na Sekcii stratégií, analýz a prierezových činností MPRV SR.


      Úhrada tzv. "zástrelného" bude hradená mimoriadnym rozpočtovým opatrením z rozpočtu ministerstva a môže byť poskytnutá:
      - užívateľom poľovných revírov zaradených do P I, v ktorých sa nachádza alebo do nich zasahuje vysokoriziková oblasť AMO (modré - reštrikčné pásmo I) vrátane nárazníkovej zóny AMO s Maďarskom (hnedá zóna) vo výške 100 eur za každého uloveného diviaka (bez rozdielu veku a pohlavia)
      - užívateľom poľovných revírov nezaradených do reštrikčných pásiem (biela - čistá časť územia SR) vo výške 100 eur za každý kus ulovenej samičej zveri (diviačica, lanštiak - samica, diviača - samica).
      Zástrelné môže byť poskytnuté za diviaky ulovené v období od 1. októbra 2022 do 31. decembra 2022 za predpokladu, že boli splnené stanovené podmienky. Je dôležité, aby poľovník bezprostredne po ulovení diviačej zveri, vyhotovil fotodokumentáciu a vložil ju spolu s ďalšími údajmi do aplikácie na stránke: https://statistika1.land.gov.sk/zastrelne. Návod na registráciu a použitie aplikácie sa nachádza priamo v aplikácii.
      Aktuálne zaradenie katastrálnych území do jednotlivých zón je zverejnené tu: https://www.svps.sk/zvierata/choroby_AMO.asp. V prípade zmeny zaradenia sa nárok na úhradu za ulovenie diviačej zveri bude posudzovať podľa stavu platnému ku dňu ulovenia predmetného jedinca.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down