10.11.2023 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort sa bude podieľať na čerpaní peňazí z plánu obnovy

        Bratislava 10. novembra (TASR) – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa môže podieľať na čerpaní zdrojov z plánu obnovy a odolnosti, hoci predošlé vedenia rezortu o túto možnosť nejavili záujem. Informoval o tom odbor komunikácie MPRV.


        Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD) sa dohodol s podpredsedom vlády pre plán obnovy a odolnosti Petrom Kmecom (Hlas-SD), že agrorezort bude spolupracovať na opatreniach z celkového balíka v hodnote 403 miliónov eur v novej časti REPowerEU.
        "Aj keď nebudeme priamo prijímateľmi peňazí z plánu obnovy, budeme sa spolupodieľať na príprave zelených opatrení, ktoré v konečnom dôsledku agropotravinárom prinesú úžitok," vysvetlil Takáč.
        Ide podľa MPRV predovšetkým o tvorbu legislatívy z oblasti zákona o vodách, udržateľného využívania biomasy, výroby biometánu, organických hnojív a obehového biohospodárstva. Opatrenia z plánu obnovy a odolnosti sa musia zrealizovať do roku 2026.
        Takáč urobí podľa agrorezortu všetko preto, aby jeho rezort na podporu domácich poľnohospodárov, potravinárov a obhospodarovateľov lesov získal čo najviac možných finančných prostriedkov z nevyužiteľných zdrojov ostatných rezortov. V tejto téme sa nesie každé jeho úvodné medzirezortné rokovanie.
        "Podpora domácich výrobcov a spracovateľov je kľúčová a prioritná, pretože zamestnávajú slovenských občanov, spracovávajú kvalitné slovenské komodity a tvoria HDP našej krajiny. Zaslúžia si pomocnú ruku zo strany štátu prostredníctvom môjho rezortu a ja im tento konštruktívny prístup a korektný dialóg vždy poskytnem," uzatvoril Takáč.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down