22.07.2020 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort už diskutuje o svojich prioritách v národnom Pláne obnovy EÚ

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR diskutuje o rezortných prioritách, ktoré chce presadiť do národného Plánu obnovy EÚ. Uviedol to pre TASR Andrej Wallner z odboru komunikácie a marketingu rezortu v reakcii na utorkovú dohodu lídrov krajín EÚ.

BRATISLAVA. "V súčasnosti na pôde MPRV SR prebieha intenzívna vnútrorezortná odborná diskusia ohľadom intervenčnej stratégie pre oblasť pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Agrorezort využije všetky možnosti, aby bolo v plnej miere naplnené predovšetkým Programové vyhlásenie vlády s cieľom zabezpečenia prírode blízkeho hospodárenia a pozdvihnutia úrovne potravinovej sebestačnosti SR," spresnil Wallner.
Na sedemročnom rozpočte EÚ a Pláne obnovy v celkovej výške viac ako 1,82 bilióna eur sa v utorok (21.7.) nadránom dohodli lídri európskej dvadsaťsedmičky. Najväčšie názorové rozpory museli šéfovia štátov prekonávať pri fonde obnovy, ktorý má pomôcť naštartovať ekonomiku štátov postihnutých koronakrízou. Prijatý kompromis bol v podobe zníženia grantov na 390 miliárd eur z pôvodne navrhovaných 500 miliárd eur, z celkového balíka 750 miliárd eur. Zvyšok tvoria pôžičky.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down