29.10.2020 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort vyhlásil tri výberové konania

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyhlásilo tri výberové konania. Agrorezort hľadá riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie a predsedov dozorných rád štátnych podnikov Hydromeliorácie a Závodisko. Informoval o tom Daniel Hrežík z MPRV SR.

BRATISLAVA. Všetky tri výberové konania sa podľa neho uskutočnia samostatne. Záujemcovia o post riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie budú musieť absolvovať dve kolá výberu, ktoré sa budú realizovať písomnou a ústnou formou. Úspešní uchádzači z prvého kola postúpia do druhého kola výberového konania. Výber predsedov dozorných rád je naplánovaný na jedno kolo a uskutoční sa ústnou formou.
Ministerstvo vo výberových konaniach požaduje podľa Hrežíka od uchádzačov vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa a aspoň dva roky praxe v riadiacej funkcii. Agrorezort od uchádzačov očakáva aj manažérske, riadiace a organizačné schopnosti.
Špecifické kritériá a požiadavky na riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie spočívajú podľa Hrežíka najmä v znalosti právnych predpisov v oblasti pôdohospodárstva a vodného hospodárstva, v problematike hydromeliorácií a znalosti ďalších všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s činnosťou štátneho podniku. Podmienkou účasti na výberovom konaní je zaslanie návrhu stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR (krátkodobý, strednodobý, dlhodobý horizont).
Doplnil, že od predsedov dozorných rád sa očakáva znalosť právnych predpisov a odborných vedomostí súvisiacich so štátnym podnikom a daným odvetvím. Uchádzač preukáže znalosť zákona o štátnom podniku, o podmienkach prevodu majetku štátu, o účtovníctve, o správnom konaní, zákona o verejnom obstarávaní a Obchodného zákonníka.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down