11.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesníci môžu žiadať o financie na starostlivosť o lesy

      Bratislava 11. apríla (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejnila výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie minimálnej pomoci v roku 2022 v lesnom hospodárstve na plnenie mimoprodukčných funkcií lesov. Žiadosti je možné posielať v termíne od 8. apríla do 8. júna 2022.


      Ako ďalej informovala PPA, výzva je určená pre obhospodarovateľov lesa, ktorí hospodária na lesných porastoch v celkovej výmere najmenej 5 hektárov (ha), ak tieto boli vedené v programe starostlivosti o lesy, s rokom začiatku platnosti programu starostlivosti o lesy 2012 alebo 2017, na opatrenie podpora v lesnom hospodárstve na plnenie mimoprodukčných funkcií lesov. Celková výška pomoci nepresiahne 200.000 eur počas troch fiškálnych rokov.
      Žiadosti podané po termíne nebudú platobnou agentúrou akceptované. Žiadosť o poskytnutie podpory predkladá žiadateľ prostredníctvom formulára žiadosti spolu so všetkými povinnými prílohami poštou na adrese Pôdohospodárskej platobnej agentúry, sekcia organizácie trhu a štátnej pomoci, odbor štátnej pomoci, v Bratislave.
      Bližšie informácie o spôsobe poskytovania štátnej pomoci je možné získať na adrese podporalesov@apa.sk alebo na www.apa.sk.

     


      

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down