11.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort vyhlasuje výberové konanie na šéfa štátneho podniku Lesy SR

      Bratislava 11. apríla (TASR) – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyhlásilo výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky. Informoval o tom odbor komunikácie MPRV. Termín na podanie prihlášky je do 28. apríla.


      Súčasťou požiadaviek na uchádzačov je zaslanie návrhu stratégie a koncepcie rozvoja organizácie v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR.
      Od úspešného kandidáta sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa so zameraním na lesníctvo, poľnohospodárstvo, ekonómiu alebo právo. Ďalej je nevyhnutná riadiaca prax minimálne dva roky v pozíciách z lesnícko–drevárskej oblasti alebo oblasti lesného hospodárstva alebo štátnej ochrany prírody a krajiny.
      Okrem stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku musia podľa MPRV uchádzači preukázať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, mať znalosť koncepčných zámerov rozvoja lesného hospodárstva a drevospracujúceho priemyslu, znalosť problematiky financovania s osobitným zreteľom na lesné hospodárstvo. Je potrebná znalosť súčasných podmienok štátneho podniku Lesy SR, ako aj znalosť legislatívy vzťahujúcej sa k štátnemu podniku Lesy SR.
      Výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa bude pozostávať z písomnej a ústnej časti. S cieľom zvýšenia transparentnosti pri hľadaní najvhodnejšieho kandidáta na tento významný manažérsky post, verejnosť bude môcť vypočutie uchádzačov pred výberovou komisiou sledovať formou on-line prenosu na internete.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down