25.10.2022 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agroservis má nového partnera pre lesnú techniku

Spoločnosť Agroservis, tradičný slovenský importér značky John Deere, usporiadal koncom Septembra ukážky traktorov s tzv. „lesnými úpravami“. Tieto výnimočné stroje, ktoré si budú môcť slovenský zákazníci odteraz zadovážiť, boli záujemcom predvedené počas dvoch dní plných praktických ukážok, testovania a rozhovorov s cieľom ukázať ťažbárom a lesníkom, že Agroservis v spolupráci s nemeckou firmou Kotschenreuther ponúkajú profesionálne riešenia i pre tento špecifický segment. 

Traktory John Deere štandardnej a prémiovej série radov 6-7-8 je možné prestavať, alebo osadiť rôznymi ochrannými zariadeniami, ochrana motora, celooceľová palivová nádrž, deflektor konárov s ochrannou mriežkou (vzadu ), deflektor konárov s lanami, pevný zadný štít s navijakmi, predný rampovač,  hydraulická ruka a množstvo iných vylepšení, ktoré sú využiteľné pri práci s drevom. Presne o takéto úpravy sa stará nemecký špecialista Kotschenreuther, ktorý už viac, ako štyri desaťročia prerába sériové modely John Deere na kvalitné lesné traktory pre súkromné ​​alebo profesionálne lesnícke použitie.

„Spoločnosť Agroservis začína tento rok s užšou spoluprácou s nemeckou firmou Kotschenreuther, ktorá má viac ako 40 ročné skúsenosti s úpravou traktorov do lesa. Táto firma sa špecializuje na výrobu dvoch základných typov traktorov, a to traktor Kotschenreuther, ktorý je vyrábaný na základe traktorov John Deere a takisto úpravu sériových poľnohospodárskych traktorov na lesné konverzie, ktoré sú vybavené rôznymi ochrannými prvkami, hovorí Ing. E. Mizerák, produktový manažér spoločnosti Agroservis pre značku John Deere a pokračuje: „V prvom prípade je traktor vybavený kabínou vlastnej výroby, lanovými navijakmi, hydraulickou rukou, štítmi a inými prvkami a na jeho kapote nájdeme názov Kotschenreuther. Päť základných modelov 160R, 175R, 220R, 240R a 260R so stredne veľkými až extra veľkými rámami s rôznymi výkonmi motorov od 192 do 259 k je vyrobených pre tie najťažšie práce v lesníctve. V druhom prípade sa jedná o úpravu poľnohospodárskych traktorov na prácu do lesa.“

Širšia spolupráca vznikla na základe prieskumu trhu, kedy sa zistilo, že v niektorých prípadoch je táto kvalitná úprava traktorov cenovo ešte výhodnejšia, ako keby sme ich dali upravovať do firiem v ČR, alebo v SR. John Deere je prémiový traktor a tomu prislúcha aj kvalitná, prémiová výbava do lesa. Pri prerábkach traktorov na zákazku nemajú malí úpravcovia, ktorí upravia jeden-dva traktory ročne, šancu stroj otestovať v reálnej prevádzke, a potom dochádza k tomu, že sa im niečo kazí. Keď nemecký úpravca vyrobí ročne 40 traktorov, je to populácia strojov, ktorá mu dáva určitý prehľad o strojoch a o používanej technológii.

Praktické ukážky

Na podujatiach, ktoré sa uskutočnili v obciach Oravská Lesná a Pliešovce sa stretli zástupcovia firmy so zákazníkmi,  aby ukázali traktory z oboch segmentov – malý traktor John Deere 6120M v „lesnej úprave“, ako aj traktor Kotschenreuther 260R. Profesionálna, už na prvý pohľad vysoká kvalita spracovania týchto úprav, dokáže urobiť z „obyčajných“ poľnohospodárskych traktorov všestranných pomocníkov pri práci v lese, s vysokou úrovňou bezpečnosti. Navyše, rad 6M sa hmotnosťou hýbe niekde na úrovni 7t, čiže sa jedná na rozdiel od lesných špeciálov o pomerne ľahký traktor. Práve takéto riešenie môže byť podľa zástupcu spoločnosti cestou k udržateľnosti lesa je, keďže tieto traktory sú v konečnom dôsledku ľahšie, ako klasické lesné špeciály, nerobia v lesoch veľké škody a zároveň získavajú na odolnosti.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down