08.12.2023 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agroservis: Na svoje si u nás prídu aj lesníci

Dvojdňové podujatie s názvom Dni zeleného lesa, ktoré sa uskutočnilo v Belej v okrese Žilina, prilákalo množstvo návštevníkov z tejto krásnej, ale i náročnej oblasti prvovýroby. Okrem praktických ukážok ľudí, koní a techniky pri spracovaní dreva vytvorili organizátori priestor pre získanie informácií o možnosti podpory na nákup lesnej techniky a ťažných koní vo výzve v rámci Programu rozvoja vidieka 2014-2022 na nákup lesnej techniky.

Súčasťou sprievodného programu Dní zeleného lesa bola i ukážka techniky, o ktorú sa postarala spoločnosť Agroservis. Návštevníci tak mali možnosť vidieť priamo v akcii traktory John Deere v lesníckom prevedení s rôznymi nadstavbami od firmy Kotschenreuther, ako aj techniku od slovinského výrobcu Krpan, s ktorou rozbehla firma Agroservis spoluprácu práve tento rok.

„Za spoločnosť Agroservis môžem povedať, že sme radi, že sa môžeme aktívne podieľať na tomto podujatí, pretože vidíme, že aj lesníci majú záujem o novú kvalitnú techniku. A my v spoločnosti Agroservis máme v tomto segmente čo ponúknuť. Od tohto roka sme zástupcami značky Krpan, ktorá patrí medzi najväčších výrobcou lesníckych navijakov na svete. Zároveň ďalej rozvíjame aj spoluprácu s firmou Kotschenreuther, pričom aj tento rok pre nás táto firma vyrobila hneď niekoľko strojov, ktoré už majú svojich spokojných zákazníkov,“ “ uviedol Ing. Eugen Mizerák manažér pre kľúčových zákazníkov spoločnosti Agroservis a pokračuje: „Traktory John Deere sú predurčené na ťažkú prácu v lese, keďže disponujú celorámovou konštrukciou, mokrou spojkou, či spevnenými nápravami už v základnej výbave. Vďaka nášmu partnerstvu so spoločnosťou, ktorý má viac ako 40 ročné skúsenosti s úpravou traktorov do lesa, dokážeme ponúknuť vynikajúcu kombináciu pre lesníkov, ktorá zahŕňa kvalitný traktor s kvalitnou nadstavbou, ku ktorému dokážeme ponúknuť ďalšie prídavné zariadenia.“

Traktory John Deere pre prácu v lese je možné vybaviť predným drapákom do trojbodového závesu alebo do čelného nakladača, na zadný trojbodový záves je možné pripnúť rôzne typy navijakov so štítom a samozrejmosťou je aj ochranná konštrukcia traktora. Vyššiu úroveň prestavby predstavuje lesná konverzia traktora Kotschenrether , ktorý sme mali možnosť vidieť v statickej ukážke, hlavným rozdielom lesníckej prestavby Kotschenreuther je konštrukcia pevného štítu, nakoľko je odnímateľný. Jeho demontáž je jednoduchá a v prípade jeho odmontovania je možné traktor vybaviť trojbodovým, či guľovým závesom a z lesnej konverzie si urobiť klasický univerzálny traktor, ktorý môžeme využívať s vyvážacím prívesom, pôdnou frézou, alebo ho vybaviť radlicou v čelnom trojbodovom závese a vykonávať s ním zimnú údržbu. Práve toto je výhoda úprav od firmy Kotschenreuther, ktorú iní výrobcovia bežne neponúkajú.

Agroservis navyše podľa slov zástupcu spoločnosti spolupracuje aj s ďalšími úpravcami, takže ak má zákazník záujem len o opancierovanie traktora, nie je nutné ho zasielať k nemeckému úpravcovi traktorov Kotschenreuther, keďže firma nadviazala spoluprácu už aj s ďalšími dodávateľmi. Napriek tomu sa spolupráca s firmou Kotschenreuther v minulom roku zintenzívnila, čoho výsledkom je šesť  nových strojov, ktoré firma dodala zákazníkom počas tohto roka. Zákazníci si však vyžadovali i ďalšie prídavné zariadenia k týmto traktorom a tak do portfólia komárňanskej firmy pribudli už spomínaná značka Krpan a frézy FAE.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down