17.09.2019 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agroservis privítal rekordný počet návštevníkov

V prvý septembrový týždeň sa zišli poľnohospodári a nadšenci pre poľnohospodársku techniku v Komárne, kde sa už po štvrtýkrát konal deň otvorených dverí spoločnosti Agroservis. Firma, ktorá je po celom Slovensku známa najmä vďaka predaju techniky značky John Deere, privítala počas dvoch dní takmer 1100 návštevníkov, na ktorých čakal bohatý sprievodný program a takmer 120 vystavených strojov.

Spoločnosť Agroservis má ako jedna z najväčších firiem zaoberajúcich sa predajom a servisom poľnohospodárskej techniky má pokryté celé územie našej republiky od Komárna až po Košice. Dni otvorených dverí usporadúva pravidelne na všetkých svojich strediskách, avšak deň otvorených dverí v Komárne je špeciálny. Je to zrejme i vďaka tomu, že sa jedná o najväčšie stredisko zo všetkých a zároveň aj sídlo firmy, ale aj vďaka vymoženostiam, ktoré si organizátori práve na tento deň prichystajú. O priateľskú atmosféru sa na podujatí už tradične starala cimbalová hudba Anyalia Brothers, ktorá sprevádzala program, v rámci ktorého vystúpili viacerí zástupcovia spoločnosti s prezentáciami techniky a technológií. Keď už spomíname technológie, firma Agroservis po prvýkrát uskutočnila priamy prenos z tohto podujatia na sociálnej sieti, a aj takto demonštrovala, že patrí medzi technicky najvyspelejšie firmy vo svojej brandži.

Návštevníkov privítali i tentoraz konatelia spoločnosti, podľa ktorých hlavným cieľom celého podujatia je odprezentovať na dňoch otvorených dverí technický rozvoj a inteligentné riešenia, ktoré posúvajú poľnohospodárstvo vpred. Zároveň pripomenuli, že nestačí len vlastniť vysokovýkonné moderné poľnohospodárske stroje, ale je treba mať i dobre vybavenú infraštruktúru. Spoľahlivý servis spolu s promptným dodaním náhradných dielov a vysoko kvalifikovaným tímom servisných technikov je veľmi dôležitý, pričom spoločnosť Agroservis takéto zázemie svojim zákazníkom ponúka už dnes. Vo svojom úvodnom príhovore Arpád Szabó upriamil pozornosť i na systémy FarmSight a Powergard, ktoré pokladá za dôležité si osvojiť, pretože robia hospodárenie efektívnejšie a intenzívnejšie.

Po úvodnom vystúpení si zobrali slovo Eugen Mizerák a Peter Mihaľ, ktorí sa postarali o perfektný priebeh celého podujatia. Postupne sa na pódiu vystriedali takmer všetci produktoví a marketingoví manažéri, pričom každý z nich prispel svojou trochou k vytvoreniu zaujímavého programu. Agroservis ponúka široký sortiment produktov rôznych značiek, z ktorých na prvom mieste jednoznačne dominuje značka JOHN DEERE. Tú vhodne dopĺňa závesné náradie značky KUHN, BEDNAR a GÜTTLER, s ktorým počas uplynulého roka urobili stovky predvádzacích akcií priamo u zákazníkov. Vďaka tejto aktivite spoločnosti Agroservis sa poľnohospodári mali možnosť presvedčiť o kvalite práce uvedených strojov.

Rok 2019 bol pre firmu Agroservis z hľadiska predajov rokom kombajnov. Do týchto dní sa totiž spoločnosti podarilo dodať slovenským poľnohospodárom 20 obilných kombajnov značky John Deere. Okrem toho do augusta tohto roka bolo umiestnených aj 120 kusov nových traktorov, či viac ako 200 kusov závesného náradia. Tieto čísla napovedajú mnoho o spokojnosti zákazníkov ako s technikou, tak aj so službami. Spoločnosť celkovo zamestnáva okolo 120 servisných pracovníkov a disponuje 80 servisnými vozidlami, ktorí sa starajú o popredajné služby zákazníkom. Podľa slov  predstaviteľov spoločnosti sa však firma nezameriava už len na poskytnutie klasického servisu, ale aj o technologicky vyspelé riešenia, ktoré ocenia najmä zákazníci.

Minulý rok spoločnosť Agroservis otvorila nový sklad náhradných dielov na ploche 1 200 m2 kde sa momentálne nachádza 15 300 položiek v celkovej hodnote 2,6 mil. EUR. Nové moderné stredisko otvorila spoločnosť v minulom roku aj v Tovarníkoch pri Topoľčanoch, odkiaľ je pre uvedenú spádovú oblasť riešený predaj, servis a náhradné diely. Rozšírenie prevádzky nastalo aj v Trnave, kde pribudla nová dielňa a rozšíril sa sklad náhradných dielov. Dôležitú úlohu pri servisných službách zohrávajú aj dodávky náhradných dielov, ktoré sú počas sezóny zabezpečované na dennej báze z centrálneho skladu v nemeckom Bruchsale.

Agroservis nie je len o značke John Deere

Zmienka padla aj o najmladšom prírastku do portfólia spoločnosti, ktorým sú manipulátory DIECI. Od minulej sezóny ponúka spoločnosť ku všetkým manipulátorom záruku mobility, t.j. ak by sa stroj porúchal, spoločnosť poskytne zákazníkovi počas servisovania náhradný stroj. Firma Agroservis, presnejšie jej dcérska spoločnosť Agroservis-Technológie ponúka pre prvovýrobu ale aj poľnonákupy kompletné linky na pozberové spracovanie zrnín a minulý rok postavila už stú sušičku značky LAW. Z uvedeného vyplýva, že viac ako polovicu slovenských zrnín tak sušia naši poľnohospodári najmä vďaka komárňanskej firme.

Novinka pre rok 2019 – Hagie STS 12

Nesmieme zabudnúť ani na výnimočný postrekovač, ktorý mali možnosť návštevníci vidieť pri hlavnom vstupe na podujatie.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down