Agroservis zaujal novou koncepciou stánku

Poľnohospodárska výstava Celoslovenské dni poľa sa tento rok  uskutočnila 4. a 5. júna vo Dvoroch nad Žitavou na pôde podniku Združenie agropodnikateľov, družstvo, Dvory nad Žitavou., kde si mohlo za oba dni viac ako 10 000 návštevníkov prezrieť ukážky rôznych odrôd poľných plodín, ale i najmodernejšiu poľnohospodársku techniku. Medzi vystavovateľov, ktorí i tento rok prezentovali svoje najmodernejšie technológie sa zaradila aj spoločnosť Agroservis, ktorá privítala návštevníkov na jednej z najrozľahlejších expozícii vôbec.

O novinkách v portfóliu a novej koncepcii stánku sme sa pozhovárali s manažérom pre kľúčových zákazníkov spoločnosti Agroservis, Ing. Eugenom Mizerákom. „Sme radi, že sa môžeme prezentovať na Celoslovenských dňoch poľa. Tento rok sme náš stánok koncipovali úplne inak ako po minulé roky, pretože sme zákazníkom nechceli prezentovať len samotné traktory a náradie. Naším cieľom bolo ukázať zákazníkom naše kompletné technológie pestovania plodín od strip-till cez no-till, klasické obrábanie pôdy, či napríklad aj linky pre zber krmovín. Navyše sme agregovali traktory s náradím tak, aby sme predviedli, najvhodnejšiu kombináciu. Nepritiahli sme teda len traktor, ktorý náradie položil na výstavnú plochu, ale prezentujeme aj to, ako odporúčame v praxi tieto stroje agregovať. Nie je žiadnym tajomstvom, že skladba nášho stánku je inšpirovaná expozíciou spoločnosti John Deere na veľtrhu Agritechnica 2023.“

Keďže výkony konvenčných traktorov dnes bežne presahujú viac, ako 400 konských síl, spoločnosť Agroservis prezentovala vo svojej expozícii novinku, ktorou bol nový dlátový pluh BEDNAR TERRALAND vo štvormetrovej sklopnej verzii. Podľa E. Mizeráka ponúkala spoločnosť Agroservis v minulosti kvôli homologizácii a bezpečnej preprave po ceste väčšinou trojmetrové verzie, i keď v portfóliu boli aj štvormetrové pevné verzie. Dnes však pociťuje Agroservis rovnako, ako český výrobca čoraz väčší záujem o stroje, ktoré požadujú výrazne vyšší výkon traktora. Nový Terraland TN 4000 HD9 má tak hydraulicky sklopný rám, s pracovnými orgánmi uchytenými v podstate rovnako, ako pri trojmetrovej a štvormetrovej verzii. Kypriace dláta Active-Mix Long Life so šírkou a krídelká Active-Mix pomáhajú dlátovému pluhu pri hlbokom spracovaní pôdy so súčasným miešaním. TN 4000 HD9 sa bude vyrábať v prevedení s hydraulickým systémom istenia pracovných orgánov. V zadnej časti možno stroj osadiť dvomi radmi utužovacích valcov s hrotmi, ktoré je možné zameniť za V-Ring valec. 

Traktor s výnimočnou prevodovkou

Keď už spomíname výkonné kolesové traktory, novinkou na Dňoch poľa vo Dvoroch nad Žitavou bol napríklad aj traktor John Deere 8R 410 s prevodovkou eAutoPowr, ktorý firma predstavila slovenským zákazníkom prvýkrát počas minulého roka. Zvláštnosťou traktora je jeho prvá elektrická prevodovka s plynule meniteľným prevodom a elektromechanickým delením výkonu na svete. V novej prevodovke eAutoPowr tak došlo k zámene hydrostatického modulu za elektrickú sústavu (elektromotor a generátor). Prevodovka eAutoPowr je zložená z generátora, ktorý je poháňaný prostredníctvom hriadeľa priamo od motora traktora. Ten produkuje jednosmerný prúd, z ktorého menič napätia následne vytvára prúd striedavý, ktorý je distribuovaný do elektromotora. Elektrický pohon je navrhnutý tak, aby nielen napájal pohon prevodovky, ale poskytoval navyše až 100 kW elektrickej energie pre agregované náradie prostredníctvom 480 V trojfázového striedavého prúdu. eAutoPowr spája najlepšie vlastnosti bezstupňovej prevodovky John Deere s precíznou kontrolou pojazdovej rýchlosti. Na Slovensku má tento stroj podľa zástupcu spoločnosti už svojho spokojného majiteľa, ktorý výhody takejto prevodovky využíva najmä pri pestovaní zemiakov.

Medzi ďalšie novinky, ktoré spoločnosť Agroservis prezentovala patrili stroje na medziriadkovú kultiváciu od francúzskeho výrobcu Carré.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down