09.06.2020 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrovýbor vykoná poslanecký prieskum Značky kvality SK, ako aj v lesoch

Poslanci Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie sa na svojom utorkovom rokovaní uzniesli, že v najbližších týždňoch vykonajú dva poslanecké prieskumy, a to v agrorezorte pre Značku kvality SK, ako aj na lesných pozemkoch vo vlastníctve SR, ktoré sú v správe štátnych podnikov SR.

BRATISLAVA. Parlamentný pôdohospodársky výbor podľa slov Patricka Linharta, poslanca výboru za hnutie Sme rodina, vykoná na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR poslanecký prieskum z dôvodu financovania a udeľovania Značky kvality SK minulým vedením agrorezortu na základe nejasných kritérií.
"Máme, bohužiaľ, nejaké podozrenia, že príslušná (hodnotiaca) komisia udeľovala označenie Značky kvality SK na základe nejasných skutočností," priblížil poslanec NR SR.
Podľa jeho slov sa poslanecký prieskum pre Značku kvality SK začne "čo najskôr". "Dúfam, že nebude trvať viac ako 90 dní. Máme jasné indície, kde (hodnotiaca) komisia pochybila. Máme veľa vecí, na ktoré sa budeme pýtať," oznámil Linhart. Myšlienka označenia kvalitných slovenských potravín zavedená pri vstupe SR do EÚ je podľa neho dobrá, v budúcnosti by bol za zavedenie tzv. potravinového semafora, a to aj pri predaji na trhoviskách.
Druhý poslanecký prieskum Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie sa uskutoční na lesných pozemkoch vo vlastníctve SR, ktoré sú v správe štátnych podnikov SR. Poslanci výboru plánujú požiadať o písomné stanoviská MPRV SR, ako aj Ministerstvo životného prostredia SR a chcú následne pozvať na rokovanie pôdohospodárskeho výboru aj príslušných rezortných ministrov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down