27.11.2019 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aj naďalej chcú kultivovať obchodné vzťahy

Európska iniciatíva dodávateľského reťazca (European Supply Chain Initiative) nedávno vydala oznámenie o ukončení aktivít ku koncu roku 2019. Potravinárska komora Slovenska (PKS) a Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) ako členovia slovenskej Iniciatívy pre férový obchod v nadväznosti na toto oznámenie vyjadrujú svoje rozhodnutie pokračovať v národnej iniciatíve.

BRATISLAVA. Redakciu Týždenníka Roľnícke noviny o tom informovala Mgr. Monika Mičúchová, manažérka pre komunikáciu v Potravinárskej komore Slovenska.

V spoločnom vyhlásení PKS a SAMO sa ďalej uvádza, že dodávatelia a odberatelia potravín v Slovenskej republike majú aj naďalej záujem podporovať samoreguláciu a kultivovať dodávateľsko-odberateľské vzťahy. Obe zakladajúce združenia sú zároveň pripravené rozvíjať aktivity slovenskej Iniciatívy pre férový obchod.

Európska iniciatíva dodávateľského reťazca po šiestich rokoch končí vlastné pôsobenie. Počas tohto obdobia sa k Princípom správnej obchodnej praxe prihlásilo viac ako 1200 spoločností z celej Európy, a to tak dodávateľov ako aj odberateľov potravín. Princípy správnej obchodnej praxe budú naďalej propagované európskymi sektorovými organizáciami, pričom národné platformy môžu pokračovať v ďalšej činnosti na základe ich vlastného uváženia. Potravinárska komora Slovenska a Slovenská aliancia moderného obchodu podpísali vznik Iniciatívy pre férový obchod na Slovensku dňa 9. februára 2018. Pripojením sa k európskej Supply Chain Initiative sa zaviazali k presadzovaniu zásad správnej obchodnej praxe a k transparentnému a ku korektnému riešeniu všetkých prípadných sporov, ktoré môžu vzniknúť v každom obchodnom vzťahu. Táto iniciatíva počas svojho pôsobenia prijala všetky dokumenty a postupy, potrebné na riešenie prípadných porušení Princípov správnej obchodnej praxe formou dialógu.

„Iniciatíva pre férový obchod je otvorenou platformou, slúžiacou na presadzovanie zásad správnej obchodnej praxe v dodávateľsko-odberateľských vzťahoch. Sme radi, že zásady, presadzované európskou iniciatívou, sa pretavili aj do ustanovení európskej smernice o nekalých obchodných praktikách. Vzájomný dialóg medzi dodávateľmi a odberateľmi je pre kultiváciu vzájomných vzťahov dôležitý; preto budeme túto iniciatívu aktívne komunikovať aj naďalej, a budeme do nej pozývať aj ďalších potravinárov, vrátane spoločností zo Slovenska, ktoré sa prihlásili k európskej iniciatíve,“ uviedol Daniel Poturnay, prezident PKS.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down