24.11.2016 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aj v malom meste sa môžu diať veľké veci

Na neformálnom stretnutí, organizovanom pri príležitosti končiaceho sa kalendárneho roka, sa pred pár dňami stretli novinári s vrcholovými manažérmi spoločnosti Heineken Slovensko, a.s.

BRATISLAVA. Nešlo o žiadnu tlačovku, a ani sa do hĺbky - aspoň v oficiálnych vystúpeniach - nerozoberali problémy slovenského, a už tobôž nie svetového, pivovarníctva, ale napriek tomu to vonkoncom nebol zabitý čas.

V nenútenej a uvoľnenej atmosfére sme si mohli o to intenzívnejšie pripomenúť, že v minulom roku uplynuli presne dve desaťročia o chvíle, čo holandský pivovarnícky gigant Heineken vstúpil na slovenský pivovarnícky trh. Práve v roku 1995 sa Heineken stal vlastníkom pivovaru v Hurbanove.

A odvtedy nielenže pípou pretieklo more kvalitného piva, ale na nepoznanie sa zmenil slovenský pivovarnícky trh, na ktorom došlo k významným redukciám pivovarníckych spoločností. Veľké zmeny však zaznamenal aj samotný hurbanovský pivovar, ktorý je dnes známy pod rovnakým menom ako nesie aj jeho profilová pivná značka - Zlatý bažant.

V súvislosti s končiacim sa rokom hurbanovskí šéfovia Heinekenu s uspokojením prízvukujú, že prakticky každé štvrté pivo, ktoré sa vypije na Slovensku, pochádza práve z hurbanovského pivovaru a nesie meno Zlatý bažant. Ich očakávania viac ako naplnil aj projekt Zlatý bažant ´73, vďaka ktorému sa na trh dostalo „retropivo“, inšpirované receptúrou práve z roku 1973. Aj hurbanovských pivovarníkov prekvapila rýchlosť, s akou si toto pivo našlo cestu k hrdlám slovenských spotrebiteľov.

Motto či slogan, od ktorého sa odvíjajú prakticky všetky aktivity pivovarníkov z Hurbanova, sú skoncentrované v myšlienke: Aj malom meste dokážeme robiť veľké veci. A je to pravda. Lebo práve v neveľkom juhoslovenskom mestečku sa nachádza jedna z najvýznamnejších a aj najväčších sladovní v rámci celej strednej a východnej Európy.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down