03.12.2018 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ak sa darí spolupráci, potom rastú aj domáci pestovatelia

Zemiaky, cibuľu či cesnak zo slovenskej spoločnosti BROP z Kráľovej pri Senci si môžu zákazníci už viac ako desať rokov kúpiť okrem slovenských aj v maďarských a v českých predajniach obchodného reťazca Tesco.

BRATISLAVA. Pre veľký záujem zákazníkov tohto reťazca o slovenské plodiny spustil jeden z najväčších domácich dodávateľov zeleniny, spoločnosť BROP, novú výrobnú linku. Od začiatku spolupráce s Tescom v roku 2005 sa obrat spoločnosti zvýšil o tretinu.

Vďaka spolupráci s Tescom a vlastným značkám reťazca, ako je Perfectly Imperfect (Dokonale nedokonalé), sa produkty slovenských pestovateľov dostanú na pulty predajní nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike.

V závislosti od sezónneho obdobia asi 60 až 70 percent z tohto sortimentu pochádza od slovenských pestovateľov. Spoločnosť BROP v rámci sortimentu Perfectly Imperfect predala v sieti obchodov Tesco v Česku a na Slovensku doteraz viac ako 500 tisíc produktov (zemiaky, cesnak).

„Zákazníci Tesca majú čoraz väčší záujem o kvalitnú zeleninu a ovocie od slovenských firiem, preto rozširujeme spoluprácu s mnohými pestovateľmi a dodávateľmi, ako je napríklad aj spoločnosť BROP Slovakia. Firma dodáva plodiny aj pre našu vlastnú prémiovú značku Tesco Finest, ktorá je dostupná aj v iných krajinách strednej Európy,“  uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku.

Spoločnosť BROP, ktorá má v Kostolnej pri Dunaji vlastný sklad aj závod na spracovanie a balenie plodín so 70 pracovníkmi, spustila v októbri tohto roku novú výrobnú linku. Linka spracováva fialové aj žlté zemiaky špeciálne pre značku Tesco Finest.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down