14.03.2014 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ako pomôcť pokroku?

O výhodách využívania informačných systémov a moderných technológií, a o tom, aký reálny prínos môžu mať pre poľnohospodársku prvovýrobu bola reč na odbornom seminári, ktorý sa v uplynulom týždni konal v Podjavorníku, okres Považská Bystrica.

PODJAVORNÍK. Za miesto konania podujatia si ho zvolili organizátori, konkrétne nimi boli Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora  (RPPK) Trnava, RPPK Galanta a RPPK Senica. Seminár bol určený predovšetkým riadiacim pracovníkom poľnohospodárskych subjektov, predsedom družstiev, riaditeľom obchodných spoločností, konateľom firiem, agronómom a mechanizátorom.

 Zlepšiť informovanosť

 "Týmto podujatím sme chceli poukázať na to, že i v poľnohospodárstve badať zreteľný pokrok v oblasti využívania informačných technológií. Aby však došlo k širšiemu využívaniu daných vymožeností, na to je potrebné zlepšiť informovanosť prvovýrobcov," povedal pre Roľnícke noviny Ing. Jozef Šumichrast, riaditeľ RPPK Trnava.

Z jeho ďalších slov vyplynulo, že seminár mal okrem iného aj zlepšiť spoluprácu medzi užívateľmi moderných informačných technológií, teda prvovýrobcami, a komerčnými spoločnosťami. "Seminár ukázal, že podujatia tohto druhu sa dajú organizovať aj iným, príťažlivejším spôsobom," konštatoval Ing. J. Schumichrast.

Podstata tohto nového spôsobu tkvela v tom, že účastníci seminára nesedeli pasívne v laviciach a pasívne nepočúvali prednášajúcich. Kvôli oživeniu a dynamike boli rozdelení do niekoľkých pracovných skupín, nuž a tieto pracovné skupiny potom rad za radom navštevovali jednotlivé "pracoviská", kde ich s tematikou oboznamovali naslovovzatí odborníci z viacerých firiem, ktoré majú čo povedať práve do využívania informačných technológií v poľnohospodárstve.

 (Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down