26.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Akreditácia PPA je trvalá a udelená v súlade s platným právom SR a EÚ

Akreditácia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) je trvalá a udelená v súlade s platným slovenským a európskym právom. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na pondelkovú (25. 10.) rozpravu v Európskom parlamente (EP) na pôde Výboru EP pre kontrolu rozpočtu (CONT).

BRATISLAVA. Pri udeľovaní trvalej akreditácie sa podľa svojich slov MPRV striktne riadilo podmienkami a postupmi v nariadeniach, ktoré PPA splnila. "Plne chápeme opatrnosť DG AGRI (Generálne riaditeľstvo pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka v Bruseli) v prístupe k slovenskej PPA. Táto opatrnosť vyplýva zo skúseností počas predchádzajúcich vlád Smeru-SD a SNS, kedy bol generálnym riaditeľom PPA pán Juraj Kožuch, ktorý zástupcov Európskej komisie (EK) a EP ubezpečoval o funkčnosti kontrolných mechanizmov v PPA a neskôr bol obvinený pre podozrenia z korupcie," priblížil agrorezort.
MPRV upozornilo, že akreditácia a korekcie sú právne dva rozličné akty. V súčasnosti nie je nič definitívne rozhodnuté, finálna výška korekcií bude prerokovaná s DG AGRI v decembri.
"Samozrejme, evidujeme návrh DG AGRI, aby bola výška korekcie vo výške 25 %, MPRV SR má však vlastné návrhy, ktoré predložíme na decembrovom rokovaní, aj čo sa týka výšky korekcie, aj časového obdobia, na ktoré by sa mala vzťahovať. V tejto súvislosti pripomíname, že korekcie sa týkajú už vyplatených prostriedkov, nie projektových výziev, ktoré ešte len PPA vyhlási," dodalo ministerstvo pôdohospodárstva.
/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down